“Де ж те сито”: Український фольк-гурт переспівав “Despacito”

Ансамбль “Рожаниця” зняв кліп на пісню “Де ж те сито?” – кавер на суперпопулярну пісню пуерторіканського музиканта Луїса Фонси

Ролик опублікований YouTube-каналі колективу.

В українській версії співається про переживання жінки, яка втратила сито і не знає, як без нього приготувати пироги та вареники для свого чоловіка.

Український ансамбль оспівав домашнє насилля на манер Despacito.

В українській версії розповідається про те, як чоловік дуже розізлився на те, що жінка не приготувала йому пироги:

“Винесла йому, що з учора іще лишилося. Він сердитий каже: “Їж сама! Ти вчора обіцяла: “Будуть пироги”. В хаті ж не було і твоєї ноги. Трясця, де тебе весь день чорти носили?”.

У кліпі показано жінку, яка не дуже поспішає готувати для чоловіка: вона робить то макіяж, то фарбує нігті.

“Де ж те сито? Вчора десь поділось моє нове сито. Буду я без нього зараз добре бита, чоловік голодний через теє сито”, – йдеться у приспіві.

У другому куплеті прямо оспівується сцена домашнього насильства: “Він мене коромислом по спині так “Бам! Бам!”. Потім ще дубиною по сраці сяк “Бам! Бам!” До куми забігла, синяками вкрита…”.

В українському фольклорі дійсно існує традиція подібних пісень, однак нагадаємо, що в Україні постійно ініціюються кампанії з протидії домашньому насиллю.

У Нацполіції працює пілотний проект мобільних груп по протидії домашньому насильству “ПОЛІНА”.

7 грудня Верховна Рада ухвалила законопроект “Про запобігання та протидію домашньому насильству”.

Попри ці ініціативи проблема домашнього насильства не втрачає своєї актуальності. В переважній більшості, а на “гарячу лінію” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації ГО “Ла Страда-Україна” телефонують жінки – це 77%.

Від початку 2017 року до поліції звернулося 1100 дітей з повідомленнями про випадки насильства як відносно них, так відносно їхніх близьких, перелає укрправда.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.