Гурт “Фіолет” записав альбом на вірші українських поетів

До міні-альбому увійдуть пісні на слова Костенко, Вінграновського, Стуса, Павличка та Чубая.

Музиканти з рок-гурту “Фіолет” вирішили записати свій новий альбом на вірші відомих українських письменників. Найпотужніші вірші української поетичної інтелігенції були покладені на музику авторства колективу.

Фіолет

До альбому гурту “Фіолет” увійшли музичні композиції на слова Ліни Костенко (вірш “Спини мене…”), Миколи Вінграновського (“Вас так ніхто не любить…”), Василя Стуса (“Напевне, так і треба”), Дмитра Павличка (“Як би я знав, де ти живеш…”) та прочитаний вірш Григорія Чубая “У здивуванні знов стою німому…”.

Як розповів лідер гурту Сергій “Колос” Мартинюк, ідея покласти на музику вірші українських поетів зріла у нього декілька років.

“Зокрема, під впливом соціальної мережі ВКонтакте, де за винятком буквально декількох наших поетів, набагато більше поширення у постах серед українських юзерів мають російські автори – Володимир Маяковський, Сергій Єсенін, Йосип Бродський… Культові імена, без сумніву. Але концептуально ми маємо далеко не менш цікавих особистостей у нашій літературі. Так і з’явилася ідея творчого експерименту, який був би і для нас чимось новим і водночас популяризував би українського автора», – сказав музикант.

Щодо віршів, які лягли на музику, Мартинюк відзначив: вибирати було з чого.

“Але вийшло все легко і спонтанно. З перших рядків обраних віршів я відразу відчував, що зможу це заспівати і передати у своїй палітрі емоцій. Вкрай рідко мені доводиться співати чужі слова, так як вони не піддаються емоційному осягненню. Цього разу трапилося диво. Для мене самого. Рядки лягли всередині мене, наче рідні. І це був вірний знак правильного вибору”, – наголосив Сергій.

Нагадаємо, десятого червня Фіолет оприлюднили абсолютно нову пісню, присвячену Одесі:

Джерело: musicinua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.