Кожна третя пісня по радіо тепер буде українською

Верховна Рада ввела 35% квоту на українські пісні в радіоефірах.

Верховна Рада України підтримала за основу і в цілому законопроект №3822-п «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)». За документ проголосували 268 депутатів.

Зокрема, законом встановлюється, що телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше 35% від загального обсягу пісень, поширених протягом доби. У тому числі не менш 35% від загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу з 7:00 до 14:00 і з 15:00 до 22:00.

При цьому передбачається, що у загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації не менше 50% має становити національний аудіовізуальний продукт.

Також зазначається, що при здійсненні радіомовлення телерадіоорганізації, які поширюють музичні твори, серед яких пісні офіційними мовами ЄС відповідно до умов ліцензії становлять не менше 60% загального обсягу пісень, поширених протягом доби, в тому числі не менше 60% від загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу з 7:00 до 14:00 і з 15:00 до 22:00 години, повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менш ніж 25% загального обсягу пісень, поширених протягом доби, у тому числі не менше 25% від загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу з 7:00 до 14:00 і з 15:00 до 22:00.

Крім того, передбачається, що телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення забезпечують не менше 60% добового об’єму ведення передач, у тому числі новинно-аналітичних блоків, розважальних передач (дикторами, ведучими радіопередач) державною мовою.

Цей закон набирає чинності через чотири місяці з дня його опублікування.

«Протягом першого року з моменту набрання чинності цього закону частка пісень державною мовою, передбачена частиною другою статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», складає 25%, починаючи з другого року з моменту набрання чинності цього закону частка становить 30%. З третього року з моменту набрання чинності цього закону частка становить 35%», – сказано в тексті закону.

i150_ArticleImage_115563

При цьому встановлюється, що протягом першого року з моменту набрання чинності цього закону мінімальна частка ведення передач державною мовою становить не менше 50%, протягом другого року з моменту вступу в силу документа – не менше 55%. З третього року частка становитиме не менше 60%.

Джерело: zaxid.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.