На Черкащині знайшли стародавні українські колядки та щедрівки

Старовинні пісні, які стали справжнім відкриттям, віднайшли у селах Черкащини.

Студентам та викладачам Національної Музичної Академії України вдалося об’їхати шість давніх сіл Чигиринського району та зібрати майже дві сотні автентичних піснеспівів, повідомляє kolodar.

Віднайти автентичні твори характерні лише для цього регіону та ознайомити дітей та молодь з прадавніми традиціями – такою була мета цієї подорожі.
Історичні, обрядові, патріотичні, ліричні – понад сто сімдесят піснеспівів різної тематики вдалося записати учасникам фольклорної експедиції.

Окремою знахідкою стали автентичні колядки та щедрівки.

Етномузиколог, науковий співробітник лабораторії музичного фольклору Національної Музичної Академії України Ганна Коропніченко розповідає, що була вражена колективами, які вдалося послухати на Чигиринщині.

Жінки, яким вже в більшості за вісімдесят, проте вони знають та пам’ятають просто неймовірну кількість старовинних пісень, стали для експедиції справжнім відкриттям.

Автентичні колядки та щедрівки, зібрані під час фольклорної експедиції було передано творчим колективам Черкащини і Чигиринщини зокрема для вивчення. Результати ж буде презентовано під час Всеукраїнського конкурсу колядок та щедрівок – на Фестивалі Святого Миколая, а саме 17 грудня у Чигирині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.