Різдвяний “Щедрик” записали в клубному стилі (відео)

Колядку Леонтовича “Щедрик” осучаснили: кліп на кавер-версію виклали в мережі.

Відома в Україні та за кордоном колядка “Щедрик” Миколи Леонтовича тепер звучить по-новому: київська кавер-група B&B Project виклала кліп, де музиканти на традиційних українських інструментах виконують колядку в клубному стилі.

Щедрик

Пісню в обробці Леонтовича вперше виконали учні київського університету в 1916 році.  Через 20 років її переклав англійською мовою чеський композитор, назвавши пісню ” Carol Of The Bells “. Вже багато десятиліть ця пісня є найпопулярнішою новорічною піснею у всьому світі. Щедрик (англійською мовою – Carol of the Bells, Ukrainian Bell Carol, Ukrainian Carol)) – всесвітньо відома обробка української народної пісні. За своє життя композитор Микола Леонтович створив 5 її редакцій.

До речі, недавно в мережі з’явився перший запис “Щедрика” Леонтовича. Викладена версія найвідомішої різдвяної мелодії була написана композитором в 1901 році.
Найперший запис “Щедрика” українського композитора Миколи Леонтовича, зроблений в Нью-Йорку в 1922 році у виконанні українського національного хору під керівництвом Олександра Кошиця, стала доступна користувачам Мережі.
З усіх створених версій лише варіант 1916 року його влаштував настільки, що він дозволив його виконати на публіку.
Вперше “Щедрик” заспівав хор Київського університету в 1916 році. У той час Микола Леонтович працював у Києві, де керував хоровими колективами, викладав у Музично-драматичній школі, працював в музичному відділі Київського обласного комітету, у Всеукраїнському комітеті мистецтв і очолював створений державний оркестр.
Виконання твору принесло великий успіх. Ім’я Леонтовича стало відомим у музичних колах і серед широкої публіки.
5 жовтня 1921 року “Щедрик” був вперше виконаний на концерті в Карнегі Холі в Нью-Йорку. І тільки набагато пізніше, в 1936-му, створили американську версію “Щедрика”. 


Нове – добре забуте старе, і його варто згадувати, якщо воно дійсно хороше. Щедрик у рок-версії записав харківський
музикант Микита Рубченко, відомий своїм виконанням рок-версії гімну України. Нагадаємо, воїни АТО заспівали різдвяного “Щедрика”. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.