Брак сну змушує нас накидатися на фастфуд

Дефіцит сну змушує людей активно вживати фастфуд і витрачати на його покупку більше грошей. До такого несподіваного висновку прийшли дослідники з Німеччини.

Брак сну змушує людину накидатися на фастфуд і витрачати на його покупку більше грошей, ніж зазвичай. Втома може посилити активність в зонах мозку, пов’язаних з апетитом і так званим комфортним харчуванням, тобто прийомом їжі для отримання певних позитивних емоцій. Також зростає активність і гормонів, що викликають зростання апетиту. Порушення нормального функціоналу організму може привести до підвищення ймовірності переїдання, що згодом стане причиною ожиріння, як вважають німецькі вчені. Їх висновки можуть пояснити, чому деякі люди частіше за інших налягають на якісь піци або хот-доги в денний час.

Відзначимо, що проблема нестачі сну і ожиріння стає все більш актуальною. Сьогодні працівники в багатьох компаніях і підприємствах хронічно недосипають через жорсткий графік, ну а значна поширеність точок фастфуду полегшує процес отримання доступної за вартістю і не дуже корисної їжі. І у вчених з’являється все більше доказів того, що проблеми зі сном можуть бути безпосередньо пов’язані з надбавкою зайвої ваги. Це і було підтверджено в ході останнього за часом дослідження за участю 32 здорових молодих людей у ​​віці від 19 до 32 років.

Спостереження показали, що якщо ці люди не висипалися, то в їх крові збільшувався рівень гормонів апетиту, а також зростала активність специфічних зон мозку, що змушувала їх витрачати більше грошей на придбання фастфуду та інших продуктів харчування з категорії «порожніх калорій». Йшлося про зонах мозку під назвою амігдала і гіпоталамус. Амігдала пов’язана з заохочувальним поведінкою ніби прийому їжі в стані стресу. Гіпоталамус, в свою чергу, контролює апетит.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.