10 ознак того, що ви дійсно подорослішали

Звіртеся з списком, щоб перевірити себе.

Ви прийняли себе таким, як ви є

Зник сором через безглузді риси обличчя, через які вас ніколи не назвуть красунею; згладилася ненависть до амеби, нездатної підтримувати в порядку фігуру. Повертаючись з вечірки, ви більше не корите себе за те, що знову ні з ким не познайомилися, в той час як ваш дурний як пробка, але комунікабельний приятель ловив на собі обожнюючі погляди дівчат і додав в фейсбук шістнадцять френдів. Ви просто стоїте в темному кутку зі своїм новим другом склянкою. Спілкування – не ваш коник, ну і що, у вас повно інших переваг.

Зникли конфлікти з батьками

Строга мама, яка зіпсувала вам все дитинство своїм солдафонським розпорядком дня, Кобзарем і сімома гуртками в тиждень, якось непомітно перетворилася в людину, яка виховав у вас дисципліну і кругозір. Тепер вони вигідно відрізняють вас на ринку праці і в особистому житті, і юність вже не виглядає погубленою. Батько в ваших тепер мудрих очах – нещасний добувач, який пожертвував власною молодістю заради підробітків, що приносять гроші на ваше харчування, освіту та іграшки. Він вас любив, цей мужик з олов’яними очима, який мовчки засипав відразу після вечері на середині вашої сповіді про мінливе перше кохання і естетику шкільної форми. Навіть бабуся зі своїм нікому не потрібним городом – не з злого пенсіонерського характеру вона змушувала вас колупатися в землі, їй просто було самотньо, вона сподівалася виховати друга і однодумця по тому єдиному заняттю, яке їй залишилося на найближчі двадцять років.

Ви давно не відчували себе самотнім

Рефрен ранніх років: ніхто мене не розуміє, ніхто не любить, я нікому не потрібен – змінюється думками типу «хоча б у ванній вони мене перестануть смикати?» І плановим режимом «не турбувати» на телефоні кожен день о 22:00. Вже не ви шукаєте кумирів, прагнучи заповнити внутрішню порожнечу за рахунок спілкування з іншими – інші самі беруть в облогу вас, їх навколо більше, ніж треба. Самотність тепер – це півгодини відпочинку, а не чорні екзистенційні безодні.

Зміна амбіцій

Страждання з приводу того, що у вас не виходить стати першим навіть в вашому містечку з населенням сім тисяч чоловік, відійшли на задній план – виявилося, що регулярний секс з коханою і комфортною в спілкуванні людиною приносить не менше душевне задоволення, ніж передовиці, що описують ваші подвиги. Замість мрій про кругосвітню подорож ви будуєте маленький бізнес, який дозволить в наступному році злітати до Венеції, і нехай гондольєр сам гребе. Деякі кажуть, що ви зрадили ідеали юності, але ви тільки крутите пальцем біля скроні і позаочі обзиваєте мрійників лузерами. Дилема синиці-журавля безумовно вирішується на користь дрібної пташки, надійно затиснутої в кулаці.

Правота однієї зі сторін перестала бути очевидною

П’ятирічна дитина точно знає, хто поганий – чорні чи білі. Дорослий спостерігає різноманіття світу і усвідомлює, наскільки малий і ненадійний масив даних, на основі яких він може вибудувати судження щодо глобального питання. Дорослий чітко знає відміну факту від думки, але криво посміхається, почувши слово «об’єктивність». Він готовий виносити вердикти тільки в рамках певної системи правил: букви закону, особистої моралі, суспільних традицій, бізнес-інтересів, укладу конкретної сім’ї. Дорослий утримується як від суперечок про смаки, так і від категоричних висловлювань в області, в якій не є фахівцем.

Зручні речі замість красивих

Забули, як це – мати тільки фіолетові лосини, взимку і влітку тягати ковбойський капелюх, до оніміння морозити ноги комплектом «міні-спідниця плюс колготи 15 ден»? Це тому що ви виросли і перестали своїм виглядом кричати «зверніть на мене увагу». Може, і даремно – зі смаком і з грошима у вас тепер явно стало трохи краще, періодично можна і вилазити з сірого трикотажу і м’яких кед.

Слово і діло

Рефлексія більше не найулюбленіше ваше заняття. Коментарі під резонансними матеріалами, від яких вчора за вуха було не відтягнути, сьогодні ви читаєте тільки по робочій необхідності, з важким серцем і думками на кшталт «якщо б я зараз оті папки з застарілими стандартами виробництва целюлози переставив згідно з порядком кольорів веселки, і то було б більше користі». Ви усвідомлюєте, що допомогу хворій дитині через лайк придумав Люцифер і що закон збереження енергії діє у всіх сферах життя – реальні зміни можливі тільки як результат пропорційної кількості розумно докладених зусиль, а не як наслідок пасіонарних розмов на користь бідних.

Порядок переміг хаос

Діти і дорослі інфантильні істоти радісно живуть на звалищі, тому що підтримка порядку займає більше їх психічних ресурсів, ніж пошуки потрібного. Доросла людина, крім копання в завалах, має багато інших, більш захоплюючих інтересів і справ. Їй простіше привчитися розкладати білизну за кольором і купити програму автоматизації завдань, ніж в ранковій паніці однією рукою досушувати труси за допомогою фена, а інший шукати флешку з проектом всередині пагорба з коробок, майок, чашок, книжок і собачої їжі. Всі діти зневажають педантів, але не всі дорослі доростають до розуміння, що ентропія – це абсолютне зло, і що розкладання по поличках не заважає творчості, а допомагає.

З’являється щось святе

Виявляється, є речі, над якими сміятися недобре, тобто не можна. Це небезпечний момент. Дорослість корисно відрізняти від душевної маразму, яка може настати і в двадцять.

Ви робите запаси

Життя від зарплати до зарплати більше не здається нормальною, споживчі кредити – вже не нагальна потреба, і дещо ви відкладаєте постійно. Гарячковий шопінг під час обвалу національної валюти здається розумним, хоча ще десять років тому ви сміялися над тим, як мама і бабуся закручують помідори на зиму.
Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.