6 секретів успішного вивчення іноземних мов

Як вивчити іноземну мову приємно і легко?

У сучасному світі мало кого здивуєш знанням іноземної мови, а її вивчення стало вже не просто хобі, а життєвою необхідністю. Заради хорошої роботи, бізнесу, саморозвитку або відпустки за кордоном доводиться вивчати іноземну мову. Але вивчити її буває досить складно. І мова йде навіть не про китайську, а про англійську німецьку або французьку, який ми вчили і в школі, і у вузах. Чому ж всі спроби не принесли належного результату?
Перше і найважливіше правило: не опускати руки. Кілька простих секретів допоможуть вам успішніше вивчати мови.
1. Отримувати задоволення
Від чого ти отримуєш найбільше задоволення? Улюблений серіал? Нова книга, від якої неможливо відірватися? Музика чи кіно? Використовуй джерело насолоди в благих цілях. Подивися фільм на тій мові, яку мрієш вивчити. Спочатку буде нелегко і незвично, але з часом тобі сподобається і стане цікавіше дізнаватися нове, розгадувати нові значення знайомих слів. Музика, фільми або книги допоможуть не тільки слухати і читати, але й говорити іноземною мовою. І, головне, процес навчання буде приємним для тебе.
2. Занурюватися
Швидше вивчити мову допоможе занурення в середовише його носіїв. Якщо в тебе немає можливості переїхати в чужу країну, знайди собі співрозмовника. З розвитком інтернет-технологій це взагалі не проблема. Розмовляй з іноземцями в скайпі, слухай аудіокниги. У бесіді не надто переживай, якщо чогось не зрозумієш. Відкинь комплекси і намагайся відразу говорити, починаючи з простих фраз. Скоро ти здивуєшся, що вже можеш підтримувати бесіду іноземною мовою.

english
3. Вчися у дітей
Згадай, як діти вивчають світ? Вони все повторюють, пробують на дотик і на смак, і роблять помилки, отримуючи досвід. Цей метод працює і з вивченням мов. Почув нове слово? Повтори його, знайди переклад, вивчи, як його читати і писати. Навчися копіювати вимову. Так вийде більш правильна дикція.
4. Тренуйся
Займаючись однією з навичок (читання, прослуховування, письмо), ти розвиваєш інші. Наприклад, слухаючи аудіокнигу або фільм, ти розвиваєш відразу і сприйняття іноземної мови на слух, і вимову, бо подумки промовляєш те, що чуєш. Читання сприяє розвитку вимови; промовляючи фрази, ти їх краще запам’ятаєш. Подібний метод сприяє тому, що ти скоро почнеш думати іншою мовою.

мова
5. Регулярність
Неможливо вивчити мову, займаючись від випадку до випадку. Педагоги з’ясували, що найефективніше займатися по дві години в день протягом року. Якщо так регулярно займатися, то можна вільно говорити. Складай індивідуальний графік занять, щоб отримувати задоволення від процесу вивчення.
Крім того, регулярність вправ важливіше, ніж інтенсивність. Більше результату буде, якщо займатися по годині щодня, чим займатися п’ять годин, а потім забути про заняття на місяць. Вивчення мови схоже на заняття спортом – впевнено йди до успіху і не лінуйся.

мови
6. Не бійся експериментів
Удосконалюйся у вивченні і всі методи підлаштовуй під себе. Тобі легше запам’ятати матеріал після того, як ти його записав? Записуй всі слова, фрази і пропозиції. Якщо тобі зручніше сприймати на слух, використовуй аудіотехніку. Буває зручніше сприймати інформацію, обговорюючи її з іншими людьми, так що шукай компанію. Вибирай той метод, який підходить індивідуально тобі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.