Червоногородський замок на старих фотографіях

Біля села Ниркова Заліщицького району Тернопільської області знаходиться Червоногородський замок.

Вперше Червоногород згадується в хроніках як Castrum rubrum (Червоний замок) в IX столітті. До XIII століття в Червонограді існував замок (швидше за все дерев’яний), згадуваний як предмет суперечок між князями Київської Русі.

На початку XVII ст. за сприяння старости Червоногорода, а саме львівського каштеляна Миколи Даниловича було зведено мурований чотирикутний замок з вежами на кутах. Замок (був оточений оборонним муром із в’їзною брамою.

У 1672-1699 роках Червоноград разом з навколишніми землями перебував під владою Османської імперії.

До першого поділу Польщі в 1772 році Червоноградський замок був центром Червоногородського повіту – одного з трьох повітів Подільського воєводства. Після поділу Польщі місто відійшло до Австрії, втратив своє значення і став відноситься до Заліщицького повіту Тернопільського воєводства.

Із 1778 р. замок перейшов у власність Кароля Понінського, який 1820 р. звелів розібрати дві вежі й частину будівлі, а дві інші вежі та частину стін використав для спорудження палацу на замковому фундаменті. Його син, Калікст, вважаючи вежі надто низькими, розібрав їх і збудував на цих самих місцях вищі та об’ємніші, у псевдоренесансному стилі.

Під час Першої світової війни палац зазнав значних руйнувань, і його більше не відбудовували. Сьогодні збереглися лише дві, значно пошкоджені вежі.

На даний момент з будівель на території Червонограда збереглися залишки Червоноградського замку XVII століття і католицького костьолу XVIII століття. На пагорбі поблизу замку розташовано занедбане кладовище з каплицею, в якій були поховані останки сім’ї Понінських.

Поблизу замку знаходиться прекрасний водоспад,  який розташований на річці Джурин, в урочищі «Червоне», між селами Нирків і Устечко Заліщицького району Тернопільської області.

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

Джерело 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.