Чому французькі діти не влаштовують істерик: секрети виховання

Якщо ви бували у Франції, то, напевно, помітили, що діти там завжди виглядають добре вихованими, розумними і життєрадісними. А також вони досить рідко вередують, спокійно їдять і завжди вітаються з сусідами.

Перший рік життя малюка

Бути молодою мамою у Франції – означає повернення на роботу через 10 тижнів після народження дитини або суттєві грошові витрати. Згідно із законом, мама може залишитися доглядати за дитиною на більш тривалий термін зі збереженням робочого місця, але відмовляючись від зарплати на користь невеликої допомоги. Після повернення на роботу дитину зазвичай віддають в ясла або до няні. З юного віку дитина опиняється в оточенні чужих людей, швидше адаптується і стає більш незалежною від батьків.

Французькі діти сплять у своїх ліжках

З раннього віку мами привчають своїх дітей спати в окремих ліжках, а якщо є можливість, то і в окремих кімнатах. Якщо протягом ночі дитина прокидається і починає плакати, то мама вичікує пару секунд перед тим, як перевірити, що сталося. Так крок за кроком малюк звикає спати один.

Техніка доброти

Французькі батьки намагаються дати дитині стільки свободи, скільки вона може осилити. Рідко можна побачити батьків, які з’їжджають з гірки на дитячому майданчику. Вони також не втручаються в конфлікти своїх та інших дітей, дозволяючи дитині навчитися самій себе захищати.

Важливий момент для всіх батьків – це навчитися розділяти дрібні витівки і серйозні проступки. Карати варто тільки за другі, бо якщо карати однаково, то дитина не побачить різницю.

Не залишають дітей на бабусь і дідусів

Роль бабусь і дідусів у вихованні дітей не особливо велика, зазвичай вони зустрічаються на вихідні чи свята. Людей похилого віку можна частіше зустріти з чашкою кави або келихом вина в ресторанах, ніж коли вони гуляють з маленькими дітьми.

Культура їжі за столом

Їжа – важлива складова в житті кожного француза, навіть перерва на обід займає 2 години, з 12 до 14. Французи вважають, що дуже важливо хоча б раз на день зібратися всім разом за обіднім столом. Діти і дорослі їдять однакову їжу, «дитяча» їжа у Франції практично відсутня. Батьки не змушують дітей їсти нову їжу, якщо вона їм чомусь не подобається, але завжди наполягають на тому, що її варто спробувати.

Виховують хороші манери

Батьки з дитинства вчать своїх дітей хорошим манерам. Маленький француз або француженка з ранніх років починає вітатися з гостями і сусідами, спокійно вести себе в чергах, поступатися місцем людям похилого віку в громадському транспорті. Дітей з пелюшок вчать говорити 4 важливих слова: «спасибі», «добрий день», «будь ласка», «до побачення».

15171dc2

Починають навчання вдома

Нерідко буває, що французький малюк у віці 5-ти років все ще не вміє читати. Батьки ставляться до цього спокійно. Дитинство – чудова пора, коли можна навчитися мріяти, пізнавати навколишній світ, вчитися бути ввічливим і відповідальним. А до 6 років дитина вже точно встигне навчитися читати, писати і запам’ятає всі цифри.

Неділя – сімейний день

Неділя – це той самий час, коли потрібно вибратися всією сім’єю до парку, на барбекю, прогулянку на велосипеді. Французи дуже дбайливо ставляться до цього дня і намагаються зробити всі покупки і прибирання в суботу.

Видають кишенькові гроші

При поході до супермаркету діти зазвичай не влаштовують істерик з приводу «смачненького», яке батьки відмовилися їм купити. Солодощі або іграшки можна купити за кишенькові гроші. Перші кишенькові гроші діти починають отримувати у віці 7 років. Зазвичай їхній місячний розмір дорівнює віку дитини.

Prozak.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.