Чистий четвер: традиції і звичаї

Четвер напередодні Великодня – час для духовного і фізичного очищення. Що потрібно зробити в цей день, щоб здоров’я і удача супроводжували вас весь рік.

Тиждень перед головним християнським святом – Великоднем, є періодом найсуворішого посту. Кожен день Страсної седмиці має особливе значення, а найбільш багатий традиціями Великий четвер. Пропонуємо вам дізнатися, що можна і що не можна робити сьогодні, 28 квітня, в чистий четвер 2016.

Прикмети, звичаї, традиції Чистого четверга

За три дні до Воскресіння Христового віруючі згадують Таємну вечерю. Це день, коли Христос здійснив обряд обмивання ніг своїм учням і встановив таїнство причастя. Чистий четвер перед Великоднем – час для очищення тіла і помислів, коли кожен християнин повинен розлучитися зі своїми сумнівами і страхами, очистити душу від образ і негативних думок.

Обряди, пов’язані з очищенням проводилися ще з часів стародавніх слов’ян. Люди вірили, що Чистий четвер має особливою силою, і традиції цього дня здатні змінити долю.

Очищення тіла

Головним обрядом вважалося купання до світанку: вся родина відправлялася до річки або в баню. Вважалося, що якщо викупатися до сходу сонця, можна повністю очиститися від усіх гріхів. Цей обряд можна проводити і в наші дні.

Вранці в чистий четвер 2016 прийміть душ, а щоб привернути удачу потрібно вимовити такі слова: “Водичка, водичка, ти лийся-лийся, лице моє очищаючи, тіло моє очищаючи і душу мою очищаючи, наповни мене красою і здоров’ям”.

четвер

Щоб бути здоровим цілий рік, вмиваючись з ранку потрібно покласти в воду срібну монету. Слов’янські дівчата вірили, що така вода може подарувати не тільки міцне здоров’я, а й красу. Після вмивання воду не виливали, а давали домашнім тваринам.

Очищення будинку

З раннього ранку в четвер потрібно почати генеральне прибирання в будинку, вичистити і ретельно вимити всі куточки. У наших предків була традиція, пов’язана зі прибиранням: речі, які не використовувалися протягом останнього року, викидали або віддавали нужденним. Вважалося, що довго лежить без діла предмет накопичує негативну енергію.

Що робити, щоб очистити будинку від злих духів було написано в церковному збірнику “Стоглав”: в чистий четвер потрібно принести з церкви запалену свічку і пройтися з нею по всіх кімнатах. Такому “живому вогню” приписували особливу магічну і цілющу силу.

Приготування святкових страв

Багато господинь задаються питанням: чи можна в чистий четвер пекти паски? За християнськими звичаями саме четвер є тим днем, коли потрібно приготувати всі страви для пасхального столу. Адже зі страсної п’ятниці до самого Христового Воскресіння будь-яка робота по дому категорично заборонена.

У Чистий четвер з ранку ставлять тісто, а до вечора починають випікати паски. За приймете, якщо паски вийшли високими і смачними – рік буде вдалим, а якщо тісто не піднялося – слід очікувати труднощів. До речі, ми зібрали для вас найсмачніші рецепти пасок, а також оригінальні способи прикраси яєць.

Цілюща сила у цей день приписувалася солі. Кожен член сім’ї повинен був покласти по жменьці солі в мішок, потім її пересипали в горщик і запікали в печі. Після цього сіль освячували в церкві, і вона набувала особливі властивості. З нею їли яйця на Великдень, використовували при недугах, насипали в землю перед посівними роботами.

Джерело: rbc

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.