Дослідження: щастя від дарування подарунка триває довше, ніж від отримання

Психологи Ед О’Брайен і Саманта Кассирер із Чиказького університету стверджують, що щастя від дарування подарунків триває більше, ніж від їх отримання.

У першому експерименті брали участь 96 студентів, які отримували 5 доларів п’ять днів поспіль. Умовою було купувати на ці гроші одну і ту ж річ кожен день, але одна група купувала для себе, а інша – для друзів.

Учасники продемонстрували закономірність: ті, хто витрачав гроші на себе, повідомляли про постійне зниження почуття щастя й захвату. А ті, хто купував речі для інших, були щасливі протягом усіх п’яти днів.

Потім психологи провели другий онлайн-експеримент, в якому участь взяли вже 502 людини. Вони зіграли 10 раундів в вікторину, і отримували по 0,05 долара за раунд. Весь невеликий виграш добровольці або залишали собі, або жертвували на благодійність, а потім розповідали про свої відчуття. Ті, хто віддав свої гроші до фондів, раділи набагато довше, ніж ті, хто забрав все собі.

Психологи вважають, що коли люди зосереджені на отриманні чогось, вони порівнюють свої результати з іншими, що знижує їх чутливість. Але якщо людина думає про свої дії, наприклад про пожертвування на благодійність, то він набагато менше приділяє увагу іншим і сприймає акт дарування подарунка як унікальну щасливу подію.

Вчені мають намір продовжити дослідження і спробувати в якості винагороди не тільки гроші.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.