Чого навчає американська школа і не навчає українська?

Журналістка Голосу Америки, у минулому – студентка Огайського університету, а наразі мама третьокласника, що вчиться в американській школі, розповіла про переваги освіти в США.

А саме про 5 навичок, яких не вистачає українським випускникам для життя в реальному світі.

РОБОТА З ТЕКСТОМ. У США не перевіряють техніку читання. Школярам допомагають навчитися правильно розуміти текст та викладати свої думки так, щоб це було зрозуміло всім. Шкільний предмет так і називається – читання і розуміння. Після того як дитина прочитала текст, вона має відповісти на питання: хто головний герой? що він зробив? чому?

У старших класах вчать читати і розуміти наукові статті, самостійно писати анотації до них. Велика увага приділяється вмінню структурувати власні тексти: одна думка – одне речення; один аргумент – один абзац. Усе – для економії часу читача.

ПРЕЗЕНТАЦІЇ. Вчити робити презентації та готувати промови в американських школах починають з початкових класів. Це обов’язково самостійно написані тексти.

Прикладами для школярів та студентів стають промови американських президентів і громадських діячів, наприклад Мартіна Лютера Кінга.

ШВИДКІСНИЙ ДРУК. Американські студенти набирають текст зі швидкістю професійних стенографістів. Щоб навчитися цьому, використовують спеціальні програми, які тренують друкування всіма десятьма пальцями.

НЕТЕРПИМІСТЬ ДО ПЛАГІАТУ. Найпростіший спосіб вилетіти з університету або зіпсувати свою кар’єру на Заході – це видати чужі думки за свої. Американська освіта приділяє велику увагу роботі з джерелами, правильному їх переказу і позначенню в тексті.

ВМІННЯ ВЕСТИ ДЕБАТИ. У США дітей вчать формулювати, презентувати і відстоювати свою позицію, роблячи це з повагою до опонента. У школах існують Сократичні семінари (на честь давньогрецького філософа Сократа), основні принципи яких – це формальність, використання логіки і гнучкість. Діти звертаються один до одного ввічливо – містер і міс. Вони не бояться змінити свою точку зору, якщо аргументи опонента виявляться більш переконливими, та вміють уникати дебатів там, де вони не потрібні. В англійській мові навіть існує вислів: «Давай погодимося, що ми не дійдемо згоди».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.