Що потрібно робити батькам, щоб дитина виросла розумною: наукова відповідь

Група вчених вивчала, як малюки реагували на тактильний контакт


Тактильний контакт дуже важливий для маленьких дітей. Виявляється, що чим частіше батьки будуть обіймати своїх дітей, тим розумнішими вони будуть рости.

Це з’ясували вчені після того, як провели дослідження на базі національної дитячої лікарні в штаті Огайо в США.

У дослідженні взяли участь 125 дітей двох категорій: діти, що народилися вчасно, і недоношені. Група вчених вивчала, як малюки реагували на тактильний контакт.

Було виявлено, що доношені малюки краще недоношених реагують на тактильний контакт. Але найцікавіше, що мозок дітей, яких  гладили частіше за інших (наприклад, їх батьки або медсестри в лікарні), краще і інтенсивніше реагували на тактильні контакти. За словами доктора Наталі Майтреї, під керівництвом якої і проводилося дослідження, такий результат дозволяє говорити про те, що обійми позитивно впливають на структуру мозку і його розвиток в цілому.

“Для недоношених діток надзвичайно важливі ніжні, що виражають турботу і любов, торкання. Тактильний контакт з батьками надзвичайно важливий для розвитку їхнього мозку. Завдяки цьому контакту мозок недоношених малюків вчиться реагувати на дотики так само інтенсивно, як і мозок тих малюків, що народилися точно в термін “, – говорить Майтреи.

Тактильний контакт і любов надзвичайно важливі для розвитку мозку дитини. Обіймайте свого малюка якомога частіше.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.