Чому треба сортувати сміття: безпечно та екологічно

На смітті можна і економити. А також берегти природу від забруднення. Для цього потрібно просто почати його сортувати і не користуватися пластиковими пакетами та контейнерами, які не розкладаються десятиліттями.

Ірина Миронова — еколог за фахом. Тож сміття вдома сортує вже давно. У паперову коробку збирає весь папір і раз у кілька місяців здає у пункт прийому. Віднедавна має й для органіки контейнер — його вивозить на дачу.

“Якщо забрати зі сміття органічний контент, ми зможемо позбутися смороду та займання на сміттєзвалищах”, — розповідає Ірина Миронова

Дбає про екологію пані Ірина навіть коли виходить з дому. Так у дорогу завжди бере горнятко для кави, щоб не купувати її у паперовому посуді. Адже на ньому є тонкий шар поліетилену, який шкодить довкіллю. А у кав’ярнях не користується соломинками. На закупи ж ходить із своїми торбинками та навіть пакетами, щоб не збільшувати їх кількість вдома.

Крім того, купуючи продукти, пані Ірина вибирає їх паперовою серветкою, замість одноразових рукавичок. Радить еколог оминати на закупах і продукти у тарі зі спіненого поліпропілену. Його у нас ніде не переробляють, а через те, що легкий — вітром “гуляє” по сміттєзвалищі. У супермаркетах наразі лише думають чим його замінити.

Та навіть якщо покупець набрав пластику на закупах, викидати його можна правильно. Будь-яку тару перевізники відходів просять скидати до баків для пластикових пляшок. На підприємстві її посортують за типом.

А от використані батарейки можна збирати з усіма сусідами в будинку. Теж саме можна зробити і з корками від пляшок.

Перевізники ж відходів у Львові кажуть, жителі міста стали краще сортувати сміття.

“Ми з кожним місяцем бачимо тенденцію до росту: більше накопичення скла, паперу. Тобто тенденція до збільшення є, але цифри ще дуже мізерні”, — розповів керівник відділу корпоративних клієнтів перевізника сміття Юрій Демцьо.

Щодня у Львові назбирується від семисот до тисячі тонн сміття. А переробляють лише до 5% з цього об’єму. Тоді як у Європі на переробку іде дві третини відходів. Світовій лідер у цій справі — Швеція. Там сміття є сировиною для виробництва електричної і теплової енергії. Країна навіть забирає відходи у сусідів, бо власних їй вже бракує.

Нагадаємо, дівчинка з Маріуполя перемогла на екологічній олімпіаді в Нідерландах з проектом переробки пластику. 

Джерело: 24 Канал

One thought on “Чому треба сортувати сміття: безпечно та екологічно”

  1. jonfen сказав:

    сортування пластикових пакетів.
    https://www.youtube.com/watch?v=vdTi2l7awrw

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.