Дівчинка з Маріуполя перемогла в Нідерландах з проектом утилізації пластику

Українська школярка представила у Нідерландах інноваційний проект з утилізації пластикових відходів.

Чотирнадцятирічна школярка з Маріуполя представила інноваційну роботу з утилізації пластикових відходів  у Нідерландах. Вона посіла друге місце в світі на олімпіаді з екології в Нідерландах. Катерина Малкіна — учениця 9 класу технічного ліцею Маріуполя, про неї на сторінці у соцмережі написав співробітник «Громадського радіо», який є її родичем.

Всього в олімпіаді взяли участь понад 200 дітей з різних країн світу. Але саме проект українки найбільше зацікавив суддів і публіку.

“Ми зробили відкриття. Ми знайшли личинки різних жуків, які без проблем можуть поїдати пластик — пляшки, пакети, пластмасу. Це наше відкриття і ми будемо його скоро патентувати. У Нідерландах до нас відразу підійшов віце-президент голландської фірми з виробництва пластику і запропонував співпрацю. Вони там зацікавлені в такій утилізації”.

Підготовка до міжнародного змагання у Каті зайняла більше півроку. За цей час школярка провела низку дослідів і вивчила велику кількість видів личинок і жуків. Наступний етап — втілити її проект в повномасштабне виробництво. Але в Україні утилізація пластикових відходів за допомогою органічних організмів нікому нецікава, тому дівчинка і її викладач з біології В’ячеслав Пономарчук працюватимуть на зарубіжних інвесторів.

Нагадаємо, в Карпатах зняли соціальний ролик про боротьбу з сміттям. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.