Глобальне потепління: Нідерланди затоплює швидше, ніж очікувалося

Разом з глобальною зміною клімату і підвищенням рівня океану це загрожує не тільки більш частими повенями, але і руйнуванням фундаментів будівель


Територія Нідерландів опускається під воду швидше, ніж вчені думали раніше. До такого висновку прийшли дослідники з голландського Центру геодезії і гео-інформатики (NCG).

Разом з глобальною зміною клімату і підвищенням рівня океану це загрожує не тільки більш частими повенями, але і руйнуванням фундаментів будівель. Крім того, збільшиться обсяг викидів парникових газів через те, що в болотистих районах в грунт проникає більше кисню.

Зараз за рік відбуваються ті зміни, які повинні були займати кілька років, згідно з попередніми оцінками. Наприклад, місто Гауда, батьківщина однойменного сиру, опустилося за рік на 3 міліметри, а деякі його частини – на 10 міліметрів. За попередніми оцінками, ці зміни повинні були зайняти до 8 років. Швидкість “занурення” території Нідерландів збільшується, і особливо на заході країни: це вчені відобразили на карті.

Поки що не існує єдиного і швидкого вирішення цієї проблеми. Деякі муніципалітети в Нідерландах намагаються підтримувати грунт за допомогою натуральних і штучних матеріалів, щільність яких менше, ніж у піску.

Нідерланди входять до п’ятірки країн ЄС, які прикладають найбільше зусиль для боротьби зі зміною клімату.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.