Гренландія тане: 12,5 мільярдів тонн льоду за 1 день

Національний центр даних про сніг і лід США зафіксував новий рекорд швидкості танення за всю історію спостережень. 1 серпня Гренландский крижаний щит втратив 12,5 мільярдів тонн льоду, що стало абсолютним рекордом.

Причиною втрати такої кількості льоду стало руйнування шельфового льодовика, від якого 1 серпня відвалився величезний шматок і впав в море. За минулий місяць льодовик втратив 197 мільярдів тонн льоду, і цей процес може затягнутися до кінця літа.

За словами дослідника Рут Моттрам, крижаний щит Гренландії втратив стільки води, що цей процес здатний підняти рівень Світового океану на 0,5 міліметра за 1 місяць. Хоча ця цифра здається незначною, такі процеси впливають на погоду в усьому світі (збільшення числа штормів і затоплення прибережної інфраструктури).

Льодовиковий щит Гренландії є другим за величиною в світі, і зазвичай він починає танути влітку, в цьому році процес почався в травні. Згідно з останніми даними, повне танення Гренландії призведе до підняття рівня Світового океану на 7 метрів.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.