Книжка з пачки від соку: В Україні надрукували книгу з переробленої упаковки Tetra Пак

Компанія Tetra Pak® спільно з видавництвом «Ранок» представила енциклопедію «Подорож до дивовижного світу тварин» Анни Клейборн і Брендана Кірні, яка зроблена з перероблених упаковок Tetra Pak.

Папір для книг з переробленої сировини виготовлено в Україні вперше на Зміївській паперовій фабриці. У порівнянні з виробництвом паперу зі звичайної макулатури, переробка упаковки для виготовлення паперу для книг вимагає додаткових зусиль: картон потрібно відокремити від поліетилену і алюмінієвої фольги.

 

Книга була представлена ​​відомим еко-активістам і блогерам, які зібралися разом зі своїми дітьми на заході, присвяченому виходу книги. Дітей зацікавила яскрава і насичена енциклопедія, що розповідає про світ проживання різних тварин і їх звички. Діти отримали подарунки від видавництва «Ранок», взяли участь у грі «Упаковка, здавайся!», Дізналися про захисні властивості упаковки Tetra Pak і під час майстер-класу змогли своїми руками зробити аркуш паперу з картонної упаковки для напоїв.

«Виробництво книг з упаковок Tetra Pak – це свідчення того, що переробна промисловість отримує розвиток в нашій країні. Це говорить про те, що в Україні існують наміри дотримуватися принципів циклічної економіки, яких зараз намагаються дотримуватися багато країн світу – це скорочення, повторне використання, переробка (3R – reduce, reuse, recycle). Вибравши цей шлях, Україна зможе не тільки вирішити масштабну проблему з відходами, яка у нас є (36 млрд тонн відходів накопичилося на звалищах), але і зробити економіку більш ефективною », – стверджує Анна Таранцова, менеджер з екології та зв’язків з громадськістю компанії Tetra Pak.

«Ми привертаємо увагу до проблеми відсутності системи роздільного збору сміття в країні. Так, наприклад, виробництво книги з вторинної сировини (попередньо зібраних і відсортованих відходів упаковки) обходиться дешевше, ніж з первинного. Крім того, використання вторинних ресурсів дозволяє зберегти лісові ресурси. На жаль, в Україні не весь обсяг макулатури потрапляє на переробку – значна частина йде на звалища. Більш того, переробні підприємства навіть імпортують макулатуру. Щорічно дефіцит макулатури становить 350 тисяч тонн», – коментує Віктор Круглов, директор видавництва«Ранок».

«Я думаю, що перша книга з перероблених упаковок – це гарний початок великого шляху – нам і далі потрібно збільшувати кількість видань вироблених з вторинної сировини. Важливо, щоб люди свідомо ставилися відходів споживання і розвивали звичку до сортування. Книга, зроблена з упаковок Tetra Pak – хороший спосіб донести до дітей та їх батьків цю важливу інформацію. Це наочний приклад того, як відходи отримують нове життя», – коментує Євгенія Аратовская, голова ГО« Україна без сміття». – Особливо важливо, що книга з такої сировини – дитяча, адже діти зазвичай виявляють цікавість до нового і є можливість прищепити корисні звички з раннього віку. Ми будемо книги серед дітей – наприклад, розігрувати їх під час лекцій в школах, а також заохочувати тих, хто буде приносити в нашу сортувальну станцію зібрану упаковку Tetra Pak».

«У цьому році ми в Klitsсhko Foundation почали проект Zero Waste School, покликаний впровадити культуру сортування відходів в школі, громаді, а потім і в світі. У тренінгу взяли участь 50 шкіл зі всієї України. Повернувшись з проекту з новими знаннями і вміннями, команди проводять освітні заходи вже для учнів і вчителів в своїх школах, навчаючи їх правильно сортувати сміття і навіть заробляти на цьому. У бібліотеки шкіл, які взяли участь у проекті, передадуть книги, виготовлені з упаковки Tetra Pak. Учасники проекту також проведуть презентацію енциклопедії в своїх школах», – повідомила Аліна Носенко, директор Klitschko Foundation.

Організатори передали двісті книг на користь організації ГО «Україна без сміття» і Klitsсhko Foundation, які сприяють впровадженню в Україні системи сортування відходів.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.