Пожежі в Сибіру вплинуть на клімат на всій планеті – екологи

Масштабні лісові пожежі регулярно вирують на величезних просторах російського Сибіру, але масштаби пожеж в цьому році досягли рекордного рівня і можуть мати довгостроковий вплив на світовий клімат, пише CBS News, посилаючись на дані Всесвітньої метеорологічної організації.

За даними Greenpeace, в цьому сезоні в Росії згоріло вже понад 12 млн гектарів лісу – це більше за площу Португалії або Словаччини та Хорватії, разом узятих.

Оскільки пожежі охоплюють мільйони гектарів, огортаючи цілі міста чорним димом, екологи попереджають про біду, що загрожує прискоренням танення арктичних льодовиків.

За повідомленнями влади, в понеділок пожежі охопили понад 3,2 млн гектарів землі, головним чином в районах Якутії на півночі і в Красноярську та Іркутську в Сибіру.

За словами федерального агентства лісового господарства Росії, пожежі викликані спекою, а поширюються через сильні вітри.

Густий чорний дим дошкуляє не лише населеним пунктам у регіоні, таким як Челябінськ і Єкатеринбург, а й вносить корективи в повітряні перевезення.

Лісові пожежі в Сибіру вплинуть на клімат по всій планеті – екологи

«Дим жахливий. Я задихаюся, в мене паморочиться голова», – зазначає госпіталізована в Новосибірську пенсіонерка. Кількість людей, які потрапили в лікарню з набряками органів дихання, різко зросла.

Крім побоювань за здоров’я людей екологи попереджають, що пожежі можуть прискорити глобальне потепління. Дослідники попереджають, що лісові пожежі можуть зростати в геометричній прогресії у зв’язку з тим, що клімат стає все гарячішим.

«Лісові пожежі в східній частині країни давно перестали бути локальною проблемою, – йдеться в заяві російського відділення Greenpeace. – Це перетворилося на екологічну катастрофу з наслідками для всієї країни».

За даними Greenpeace, в цьому році згоріло майже 12 млн гектарів, що призвело до значних викидів CO2 і зниження майбутньої здатності лісів поглинати вуглекислий газ.

«Потім виникає додаткова проблема: сажа падає на лід чи сніг і затемнює їх, тим самим зменшуючи відбивальну здатність поверхні і затримуючи більше тепла», – йдеться в заяві Всесвітньої метеорологічної організації.

Вчені опублікували супутникові знімки NASA, на яких видно, як хмари диму досягають арктичних районів.

«Це можна порівняти з викидами великих міст, – сказав представник Greenpeace Росії Григорій Куксін. – Чим більше пожежі впливають на клімат, тим більше умов створюється для нових небезпечних пожеж».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.