Вчені підрахували, скільки років життя забирає брудне повітря

Інститут енергетичної політики приватного дослідницького університету Чикаго підрахував, як забруднення повітря впливає на тривалість життя в різних країнах.

Забруднення повітря твердими частинками, викликане застосуванням викопного палива (нафти, природного газу, кам’яного вугілля і т.п.), скоротило тривалість життя населення планети в середньому на 1,8 року. Але деякі країни і регіони постраждали більше за інших. На 4,4 роки довше могло жити населення Непалу, на 4,3 року – Індії, на 4,2 року – Бангладеш. Для порівняння, середній показник для Китаю – 2,9 року, для Росії – 0,5 року, для США – 0,1 року.

При цьому в північних районах Індії люди втрачають в тривалості життя особливо сильно (в штаті Уттар-Прадеш – 8,6 року, в штаті Харьяна – 7,5 року). У Китаї особливо сильно вплив забруднення на середню тривалість життя на східному узбережжі. Так, жителі Пекіна через забруднення втрачають близько 5,7 року. В Україні найбільш забруднені райони розташовані поблизу найбільших міст, а також в Львівській області та Закарпатті. Наприклад, кияни через забруднення повітря втрачають близько року життя, виходить з даних вчених.

На думку вчених, забруднення повітря, пов’язане із застосуванням палива, становить найбільшу загрозу для здоров’я людей. Його вплив на здоров’я людей більше, ніж у інших чинників, вважають автори розслідування: так, куріння скорочує середню тривалість життя тільки на 1,6 років, алкоголь і наркотики – на 11 місяців, ВІЛ – на чотири місяці, а теракти і збройні конфлікти – на 22 дня.

Вчені відштовхувалися від даних із супутників. Вони розбили світ на ділянки площею 10 кв. км. Дані про концентрацію пилу або інших речовин, які могли опинитися в повітрі з природних причин, не враховуються – розглядалися тільки частинки, які з’являються в повітрі в результаті викидів. Дані про населення дослідники брали з бази даних LandScan Global Population 2015. При визначенні допустимих концентрацій твердих частинок вони відштовхувалися від певних ВООЗ припустимих значень – 10 мікрограмів на куб. м.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.