Як правильно годувати птахів взимку: 5 порад

В соцмережах починають активно з’являтися заклики погодувати птахів.

«Поділіться з пташками хлібом, допоможіть їм пережити морози», – пишуть  люди.

Але хліб принесе птахам більше шкоди, ніж користі. А як  погодувати птахів правильно?

«Хто ситий – тому холод не страшний. У звірів та птахів вся справа в ситості. Хороший обід зсередини гріє, кров гаряча, по всіх його жилах розливається тепло. Під шкірою жирок – найкраща підкладка під теплу вовняну або пухову шубку. Крізь шерсть пройде, крізь перо, а жир під шкірою ніякий мороз не проб’є. Якби їжі досхочу, не страшна була б зима. А де взимку взяти її – їжу? ».

У Великобританії і США аматорська орнітологія – одне з найпопулярніших хобі. У книжкових магазинах можна знайти нескінченну кількість визначників птахів, фотоальбомів про птахів і всіляких довідників. А в господарських магазинах (і навіть звичайних супермаркетах) продаються десятки різновидів годівниць і корми для диких птахів. У нас годівниці доводиться робити своїми руками, годують птахів хлібом і пшоном, а популярної літератури про птахів практично немає.

1. Чому не можна годувати птахів хлібом? Птахи дуже важко його перетравлюють, плюс в хлібі занадто багато білка і жирів, він заповнює шлунок, але не дає достатньо енергії.

2. Чим ще можна годувати птахів? Нічим солоним. Не треба згодовувати пташкам зіпсовані (прогірклі і т.п.) крупи. Не треба пригощати птахів печивом, здобними булками, картопляними чіпсами.

3. А чим годувати? Соняшниковим насінням (сирим, несолоним), подрібненим арахісом, сирим несолоним салом, вівсом, просом. пшеницею. Можете класти в годівницю скибочки яблук, багато птахів дуже охоче їх клюють. Якщо вам не лінь (і особливо якщо у вас є діти), зробіть для синичок  кекс. Для цього вам знадобиться сире сало. Його потрібно порізати на шматочки і витопити на повільному вогні. Потім берете формочку для кексу, засинаєте в неї насіння і заливаєте розтопленим салом. Даєте застигнути, виймаєте з формочки і вішаєте на мотузочці на дерево або балкон. Синиці, повзики і навіть дятли будуть дуже задоволені.

4. Не перегодовуйте птахів! Ви повинні допомагати їм вижити, а не брати їх на забезпечення, роблячи безпорадними. Наповнюйте годівницю один раз в день і не піддавайтеся бажанням підсипати ще зовсім трішечки бідним голодним пташкам.

5. Слідкуйте за чистотою! Годівниця може стати місцем поширення інфекції, тому  видаляйте залишки нез’їденого корму, а раз на місяць обов’язково мийте годівницю гарячою водою з дезинфікуючим засобом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.