У Черкаській області живе “український Страдіварі”

Інструменти для створення скрипок майстер створив своїми руками

Колишній сільській голова селища Хацьки в Черкаській області Павло Якимович робить скрипки з різних порід дерев. Чоловік знайшов своє покликання у створенні оригінальних музичних інструментів з клена та ялівця. Робить їх він в своєму гаражі.

На столярному верстаті співає груша. За деревами необхідно добре “пополювати”. За словами Павла, музичні інструменти він створює з ясена, дуба і клена і для того, щоб вони ідеально звучали, необхідна правильна товщина, а тому шліфування виконується майстром з хірургічною точністю.

“Заради звуку воно все і робиться. Якщо воно не приляже щільно, будуть щілини і скрипка буде деренчати”, – сказав майстер.

66-річний чоловік почав створювати скрипки кілька років тому, коли вийшов на пенсію. Технологію протягом року він навчався в бібліотеці і через інтернет. Інструменти зробив сам.

“Ось різець, у мене була кузня, я відкував пластину з високовуглецевої сталі, з авіабомби”, – зізнався чоловік. На створення однієї скрипки йде кілька тижнів, а перше своє творіння майстер подарував скрипачки з Англії. Ще кілька зараз звучать у Черкаському музучилищі.
Джерело: styler

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.