Як встигнути зробити всю роботу до обіду: 15 порад

Ви можете встигати зробити 90% своєї роботи або більше – вранці.

Ніл Пател – консультант, маркетолог, засновник інтернет-сервісів Crazy Egg і KISSmetrics.

Ви можете встигати зробити 90% своєї роботи або більше – вранці. Але як? Я дам 15 порад, але спочатку невелика передмова.

По-перше, я вважаю, що робота це справи, якими ви займаєтеся самі – важливі справи. В ідеалі зустрічі і наради потрібно вивести з цієї категорії. По-друге, цей підхід заснований на принципі Парето: 80% ваших результатів визначаються 20 відсотками ваших зусиль. Коли ви робите роботу вранці, це означає, що до важливих завдань можна поставитися більш розумно.

1. Плануйте свій день ввечері

Кожен день увечері потрібно перерахувати всі свої завдання і зазначити, коли саме ви збираєтеся їх зробити на наступний день. Якщо ви не сплануєте ранок, ви не будете продуктивні. При цьому не плануйте занадто багато. Складайте графік досить вільно, щоб дійсно встигнути зробити реальну роботу.

2. Приберіть в кабінеті ввечері

Безлад в офісі відволікає. Записка зі словами “Терміново зателефонувати Бобу!” Може зіпсувати весь день. А коли ви з’являєтеся в абсолютно чистому кабінеті, це допомагає думати більш ясно і працювати старанніше.

3. Прокидайтеся дуже рано

Щоб все встигати, треба вставати вчасно. Я рекомендую проміжок з 5.30 до 6.30 ранку. Якщо ваші ранкові ритуали забирають більше часу, можна встати трохи раніше. Очевидно, що і час, коли ви лягаєте спати, потрібно підлаштувати під цей графік .

4. Фізичні вправи

Наука показує, що ранкові фізичні вправи допомагають краще думати, краще працювати і стати більш продуктивними. Дослідник Джон Рейт з Гарварду пише, що фізичні заняття необхідні, щоб домогтися високої продуктивності в інтелектуально вимогливих професіях. До цього вас може підготувати коротка пробіжка або 30-хвилинні заняття йогою.

5. Строго дотримуйтеся графіка

Не дозволяйте собі відхилятися від наміченого курсу. Часу у вас не так вже й багато. Не сушіть графік: нехай графік веде вас, і тоді ви зможете встигати більше.

6. Дайте собі 20 хвилин, щоб увійти в ритм

Відчуття потоку приходить, коли ви повністю поглинені своєю справою, сфокусовані на ній і домагаєтеся результату на високому рівні і в швидкому темпі. Потрібен час, щоб увійти в цей стан, і якщо ви не відчуваєте, що поглинені роботою, трохи почекайте.

7. Приймайте рішення за 60 секунд

Прийняття рішень – діра, яка висмоктує час. Коли ви стикаєтеся з необхідністю прийняти рішення по ходу роботи, дайте собі хвилину. Ваше рішення буде не гірше, але займе менше часу.

8. Носіть навушники

Вони відсікають відволікаючі фактори і допомагають зосередитися. Harvard Business Review рекомендує працівникам надягати їх, щоб бути продуктивнішими.

9. Спочатку робіть найскладніше

Марк Твен писав: “Якщо з ранку першою справою з’їсти жабу, то найгірше вже позаду”. Браян Трейсі перетворив це твердження в цілий принцип: “Відкиньте гидливість, з’їжте жабу”. Якщо ваше найголовніше і найнеприємніше завдання виконане першим, залишок дня буде надзвичайно продуктивним.

10. Пишіть тексти якомога раніше

Це одне з найбільш інтелектуально вимогливих завдань. Проте написання текстів також допомагає сфокусувати мозок і підвищити продуктивність. Якщо ви пишете щось на самому початку дня, ви підвищите якість не тільки своїх текстів, а й решти дня.

11. Уникайте поїздок на роботу

Особливо якщо вони довгі – тоді зробіть все, щоб вам не треба було їхати. Це не просто витрачений час: це розумове спустошення. Поїздка в офіс і назад – один з найбільш стресових проміжків часу. Почати день з цього стресу означає вбити свою продуктивність. Навіть в  Starbucks не потрібно ходити (замовте додому).

12. . Не поспішайте перевіряти пошту

Електронні комунікації впливають на нас так само деструктивно, як наради. Так, відповідати на пошту потрібно. Це важливо, але вона поглине весь день, якщо ви з неї почнете.

13. Дотримуйтеся певного розпорядку

Якщо ви робите щось регулярно, ви зможете робити це краще і швидше кожен раз. Як тільки ви знайдете відповідний розпорядок, дотримуйтеся його. Це трамплін до продуктивності.

14. Забезпечте собі комфорт

Зробіть все, що потрібно, щоб налаштуватися на успіх. Якщо для цього потрібно прийняти душ, поголитися, з’їсти сніданок, зробити запис в щоденнику, помедитувати, погодувати собаку, відкрити штори – зробіть це. Коли ви виконаєте ці підготовчі завдання, ви створите обстановку, що робить вас продуктивнішим.

15. У певний час винагороджуйте себе

Встановіть годинник або навіть таймер зі зворотнім відліком. У певний момент вам потрібно буде зупинитися. Зробіть це. Підкиньте в повітря конфетті, станцюйте свій святковий танець. Час нагородити себе.

А якщо у вас повно енергії і є внутрішнє прагнення зробити ще більше, зовсім не обов’язково кидати все до обіду. Якщо робота наповнює вас щастям і задоволеністю, продовжуйте. Коли 90% роботи вдається зробити вранці, це лише означає, що за день ви встигнете зробити більше 100%. І це звучить непогано.

One thought on “Як встигнути зробити всю роботу до обіду: 15 порад”

  1. SerhiiG сказав:

    Я рекомендую спробувати програму iSmart.Life (https://ismart.life)
    Ця програма допомагає зосередитися, краще організовувати завдання та підвищити продуктивність. Вона дуже проста і зручна…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.