Як збадьоритися, якщо ви зовсім не виспалися

Що робити, якщо весь час хочеться спати?

Випийте кави по-науковому

Кажуть, що короткий сон після чашечки кави допомагає підсилити ефект від напою в кілька разів. Мікросон, саме так називаються ці 15-20 хвилин у ліжку, допомагає відновити сили і підготувати організм до дії кофеїну. Механіка подібної техніки наступна: ви випиваєте невелику чашечку міцної кави (для більшого ефекту можна ще закусити гірким шоколадом), і лягайте спати, ставлячи будильник максимум на 20 хвилин, щоб встигнути встати до настання фази глибокого сну. Якраз до часу пробудження кофеїн почне діяти на організм, а сон посилить підбадьорливий ефект.

coffee

Пожуйте м’яту

А якщо м’яти під рукою немає, то цілком згодиться ментолова жувальна гумка, тим більше, що і ефект від неї буде вдвічі яскравішим. Ментол сам по собі діє як енергетик, збуджуючи організм, а жувальні рухи активізують мозок, який починає думати, що зараз необхідно буде почати процес перетравлення їжі. Для цього він виробляє інсулін, який і викликає почуття бадьорості.

Випийте кави по-науковому (№2)

Існує також правило, що не можна пити каву протягом години після пробудження. Недавні дослідження показали, що в цей проміжок часу в нашому організмі відбувається вироблення кортизолу, який і допомагає організму прокинутися. Кофеїн ж заважає цьому природному процесу, блокуючи вироблення згаданого гормону «стресу». Як наслідок, організму потрібно більше часу на відновлення звичного ритму після сну, і ми ще довго клюємо носом, навіть вже сидячи перед монітором робочого комп’ютера.

woman

Помийте руки

У буквальному сенсі обполосніть кисті холодною водою. Не обличчя,не голову, не тіло, але саме руки. Такий прийом дозволяє швидко прийти в себе і хороший не тільки, як метод боротьби з сонливістю, але і при бажанні охолодити себе в спеку, а також, щоб зняти нервову напругу в стресовій ситуації. Подібна реакція пов’язана з тим, що наші руки володіють точками-з’єднаннями з усім нашим організмом (згадайте техніки східного масажу).

sink

Зробіть масаж

Наше тіло має кілька точок, помірний тиск на які дозволяє підсилити циркуляцію крові в організмі, що в тому числі призводить до позбавлення від сонливості. Зробіть собі масаж, повільно круговими рухами натискаючи на верхівку, задню частину шиї, мочки вуха, точку між великим і вказівним пальцем і область під колінами.

Сядьте на дерев’яний стілець

Або залізний, чавунний, пластмасовий – на який завгодно, але тільки не на м’який і тим більше не на крісло або диван. Ваше завдання – створити собі на час максимально незручні умови існування. Жорстка поверхня, на якій ви тимчасово (це важливе слово) будете сидіти, викличе у вас почуття дискомфорту, і сон зніме, як рукою, адже спати, коли незручно, зовсім не хочеться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.