Чеське відео про Верховину 30-х років ХХ століття підкорює Інтернет

Відеоролик про Верховину підкорює соціальні мережі.

У соцмережах набуває популярності відеоролик “Верховина – Підкарпатська Русь”.

Верховину

У ньому кадри з 30-тих років минулого століття у Карпатах – звичаї та гірські пейзажі. Ці ж кадри можна зустріти у довшому фільмі, який також є на Youtube. Він був створений  у 1930 році  Державним інститутом кінематографу Чехословаччини. Розповідав глядачам про Підкарпатську Русь, знайомив з краєвидами, населеними пунктами, історичними будівлями, побутом.

Український письменник Юрій Винничук так прокоментував це відео на своїй сторінці в Фейсбук:

Творці чеського фільму про Підкарпатську Русь (Закарпаття і Верховину), знятого до війни, на жаль, консультувалися з міс…

Опубліковано Юрієм Винничуком 17 січня 2016 р.

Першим відео на Youtube виклав представник військово-історичного клубу з чеського міста Годонін Лукаш Лекса.

До речі, бібліотека Нью-Йорка виклала у вільний доступ сотні тисяч старовинних зображень, серед яких – фотографії жителів Карпат 1920-х років.

Раніше сучасне відео про красу українських Карпат підкорило Інтернет.

One thought on “Чеське відео про Верховину 30-х років ХХ століття підкорює Інтернет”

  1. POMAH сказав:

    Фільм з німецькими субтитрами і в дусі “тої” ж пропаганди- співають веселі пісні і показують німецьке, доглянуте кладовище 1 світової. Перша пісня ніби на польській мові а друга не є чеська. Ви прикиньте, вже тоді за 9 років до війни німці були ознайомлені з місцевістю.
    То що можна говорити тепер , враховуючи нашу слабкість деякі сусіди дивляться в нашу сторону як ворона в кістку. Насамперед окремі чехські партії і в Угорщині самі писали що в декілька разів збільшили шпіонів в Україні. То не означає що на нас так нападуть як рашисти але не треба бути такими наївними і байдужими що аж сміються—широка руська душа. А русинами ми можемо в повній мірі себе називати, бо походимо з Київської Русі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.