П’ять дивовижних палаців України (фото)

П’ять грандіозних палаців, які прикрашають нашу землю своєю помпезною архітектурою та історією.

Читай про дивовижні палаци України: палаци Шидловських, Потоцьких, Кеніга та Уварової.

  1. Палац Шидловських, Старий Мерчик

5 дивовижних палаців України

Садиба Старий Мерчик є однією з найвидатніших пам’яток палацово-паркової культури Слобожанщини. Перша згадка про Шидловських датується 1677 роком, основним бізнесом сім’ї було виноробство і скотарство. Накопичивши достатньо грошей, Григорій Шидловський вирішив побудувати сімейний маєток і витратив на грандіозний проект близько 120 тисяч рублів, що на той час було просто захмарною сумою.
Досі невідомо, хто став архітектором проекту.

Величний двоповерховий будинок з каменю був оточений двором з господарськими будівлями та палісадами, сходами, що ведуть до ставка. Усередині було безліч цікавих кімнат, а також бальний зал для вечірок, спальні для гостей і бібліотека.
Коли епоха дворянства добігала кінця, Шидловські продали палац, і він поступово почав занепадати. Пізніше на території садиби був навіть спиртовий завод, усі предмети розкоші нові господарі просто викинули. У 1919 році палац розграбували більшовики, пізніше тут влаштували ветеринарний госпіталь.

З 2000 року будівля забута і навіває тугу. Тому перед відвідуванням варто почитати історію палацу Шидловських, щоб хоча би серед решток відчути колишню велич садиби.

 

  1. Палац Потоцьких, Тульчин

5 дивовижних палаців України

Палац Потоцьких у Тульчині є одним із найкращих зразків класицизму в Україні. Садибу заклав у далекому 1757 році київський воєвода Потоцький після того, як його син обрав Тульчин своєю головною резиденцією. Велична споруда була збудована за проектом архітектора Лакруа. Ансамбль складається з палацу в стилі палладіо, театру, манежу і турецької лазні. Садиба вражає не тільки зовнішньою, а й внутрішньою величчю. Інтер’єри оформляли дизайнер Меркс і художник Латур.
Помпезний палац об’єднаний з двома великими флігелями овальними галереями-оранжереями. Оточували будівлю розкішні сади з екзотичними рослинами, деревами і кущами, системою ставків і каналів, альтанками, скульптурами та фонтанами.
У палаці Потоцький приймав польського короля Понятовського. Є версії, за якими тут же граф зустрів свою майбутню дружину Софію, на честь якої побудував парк в Умані. Зараз в палаці Потоцьких розташоване Тульчинське училище культури.

  1. Палац Потоцьких, Львів

5 дивовижних палаців України

Ще один палац польських магнатів Потоцьких і сьогодні є найрозкішнішим палацом сучасного Львова. Будівля була споруджена за проектом французького архітектора Людвіга де Верні за участю польського архітектора Цибульського.

Палац нагадує французькі замки епохи класицизму. На першому поверсі будівлі розташовані парадні зали для прийому гостей, в оформленні яких використані ліпнина, позолота, розпис і кольоровий мармур.
Палац Потоцьких пережив чимало трансформацій. У радянські часи тут був розташований Палац одружень. Зараз же приміщення зайняв Музей європейського мистецтва, де представлені роботи живописців XIV-XVIII століть. Також у Палаці Потоцьких відкрито парк мініатюрних замків.

  1. Палац Кеніга, Шарівка

5 дивовижних палаців України

Палац власника цукрового заводу Кеніга є одним із найбільших палацово-паркових комплексів Слобожанщини. Почав зводити садибу ще в 1836 році поміщик Ольховський, потім вона перейшла до братів Гебенштрейнам, і тільки після них Кенігу. Кожен з власників вносив щось нове і оригінальне в комплекс, але тільки Кеніг капітально реконструював палац, надав йому риси неоготики з елементами ренесансу.
Палац являє собою дві стилізовані оборонні вежі, які надають основному масиву будівлі вигляд середньовічного замку. Ворота прикрашені фортечними зубцями, неподалік розташована сторожова вежа. Відомий паркобудівельник Куфальдт теж доклав свою руку до комплексу: завдяки його руці тут з’явилися фонтан, басейн, парк з терасами, сходами і кам’яним містком. Одним із головних елементів садиби і сьогодні є липова алея. З 1925 року на території садиби був розташований туберкульозний санаторій, зараз же будівлю палацу реставрують.

  1. Палац Уварової, Турчинівка

5 дивовижних палаців України

Палац Уварової є найпрекраснішим взірцем ренесансно-модерної архітектури. Будівля була частиною посагу дочки Федора Терещенка Наталії, яка вийшла заміж за Сергія Уварова. Будівництво почалося в 1889 році, але завершилося вже після смерті батька спадкоємиці. Будівля відрізняється певною романтичною вишуканістю, фасад прикрашений фамільним гербом Уварових.
Двоповерховий прямокутний палац складається з двох частин: з одного боку це вежа зі шпилем, з іншого – прямокутний еркер. Будівлю з червоної цегли неможливо було зіпсувати навіть величезними синіми віконними рамами, які встановили тут за часів роботи ПТУ. Палац оточує сад і озеро, оскільки спочатку проект був задуманий як літня резиденція. На жаль, зараз маєток Уварової в жалюгідному стані, оскільки грошей на його реставрацію місцева влада не виділяє.

Джерело: tochka.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *