Рівне: руїни древніх замків і фортець

Замки,  яким не судилося  зберегтися до наших днів

Тараканів форт

Тараканівський форт називають ще Новою Дубенською фортецею. Споруда,зведена в XIX столітті, знаходиться в селі Тараканів, Дубенського району. Післядругого розділу Польщі, ця територія увійшла до складу Російської імперії, і длязміцнення кордонів було вирішено побудувати тут фортецю, яка служила боборонним пунктом на дорозі з Кременця і Радзівілова. На будівництво будівлібуло виділено понад 60 млн. рублів, однак форт ніколи не використовувався якоборонна споруда. Згодом його перетворили в склад, пізніше в тюрму. У рокиПершої світової війни Тараканівський форт використовували австрійці, які його ізруйнували. І хоча сьогодні від форту залишилися тільки руїни, туристів тутзавжди багато. Однак, невідомо  скільки ще зможе простояти споруда, сьогодні вона знаходиться в аварійному стані.

Новомалінський замок

Новомалинській замок це оборонна фортеця, яка була побудована в кінці XIVстоліттяПісля того, як князь Свідригайло по всім вимогам часу перебудував її накам’яну. Фортеця використовувалася в основному як мисливська. Через те, що замок перебував в пустельній місцевості – отримав назву «Глухий». Пізніше вінстав резиденцією родини Малинськихподарунком від Свідригайла.Будівлю було зруйновано під час Другої світової війни. Сьогодні, в селі НовомалинОстрозького району можна побачити залишки північної, західноїій і південної веж,каплиці, частини палацу і оборонних стін. Хоча, в мальовничому накопиченні руїн,важко розгледіти детальне планування. На місці невеликого паркуспускаючись під терасами до річки, залишилося невелике озерце і кілька старих дерев.

Корецький замок

Корецький замок був зведений князями Острозькими в першій половині XIVстоліття. За іншою версією, його побудував Дмитро Ольгердович, засновник родуКорецьких . У ХVI столітті Богуш Корецький, на місці дерев’яної фортеці, побудувавкам’яний замок, який потім істотно перебудовувався  ще кілька разів. Післяостанніх змін в 1780 х рокахініціатором яких вже був інший власник князьЧарторийський, в архітектурному оформленні з’явилися світські риси, і замок ставпалацом. Після жахливої пожежі 1832 р. замок так і не відновили. Збереглися лишеруїни залишки надбрамної вежі і зовнішніх стін, а також  –  загадкові підземелля.

замок Чарторийських

Замок Чарторийських, що знаходиться в Клевані, був побудований, звичайно ж,князями Чарторийськими. Він височіє на трикутному пагорбі над річкою Стубла,водами з якої в давнину наповнювався рів, що оточував будівлю. Замку  довелосячимало пережити. В XVI XVII століттях він пережив  численні набіги  монголотатар. Після декількох перебудов споруда втратила оборонне значення ібула передана колегії єзуїтів так вирішив вчинити ЮрійЧарторийський, прийнявши католицтво. Коли місто Клевань опинилося підвладою Австрійської імперії в 1773 році, замок став порожнім. Тут ніхто не живбільше 40 роківЗгодом,  в будівлі відкрилася польська школа. За часів Першоїсвітової війни замок був зруйнований. Насправді його ще можна відновити, але це коштує неймовірних зусиль

Губківський замок

Губківський замок, в селі Губків Березнівського району, – одному з найдавніших поселень на Волині. Він розмістився на мальовничому березі річки Случ, на високій гранітній скелі. Замок, побудований князем Семашко, проіснував недовго – всього з 1613 до 1708 року. Він був зруйнований шведами і більше не відновлювався.

Тайкурський замок

Тайкурський замок в Рівненській області з’явився в кінці XVI століття. Перед цим на його місці знаходилася дерев’яна фортеця. Побудував його Юрій Вишневецький. Як і всім замкам Рівненщини, цьому також судилася непроста доля – постійна зміна власників і фатальна пожежа 1825 року. Ще через 50 років його майже повністю розібрали на будматеріали. Частково збереглася лише Південна вежа, котра досягала  30-ти метрів у висоту і виконувала функцію вартової. Залишки замку сховалися на пагорбі, а шлях до них пролягає через непрохідні хащі.

Степанський замок

Степанський замок розташувався в поселенні, перша згадка про яке датується XIII століттям. Протягом п’яти століть існування замку ним володіли різні княжі роди – Острозькі, Любомирські, Потоцькі. У 1705 році тут деякий час перебував шведський король Карл XII. До середини століття будівля втратила стратегічне значення, і замок став порожнім.

Ось така от трагічна доля спіткала колись величні будівлі. Можливо, їх руїни проіснують ще не одну сотню років. Так це чи ні, передбачити неможливо. Тому швиденько збирайте рюкзак і вирушайте в Рівненську облась гуляти стародавніми руїнами.

Джерело: weloveua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.