Український музей увійшов до списку найкращих у світі

Американський телеканал CNN склав список кращих авіаційних музеїв світу.

До ТОП-20 увійшов український Державний музей авіації імені Олега Антонова.

“Музей – один з найбільших у світі виставок авіаційної техніки. Більшість літаків побудовані у Радянському Союзі. Серед експонатів літаки надзвукових бомбардувальників, вантажні літальні апарати і ракетоносці”, – пишуть про столичний Музей авіації.

Серед експонатів музею фахівці виділяють літак “Туполєв-104”.

“15 вересня 1956 року відбулася дуже важлива подія для цивільної авіації. Перший у світі реактивний авіалайнер Туполєв-104 ” вперше здійснив пасажирський рейс між Москвою і Іркутськом. Це найстаріший зі збережених літаків цього типу”, – пояснює голова відділу електроніки Національного авіаційного університету, професор Фелікс Яновський.

Загалом у рейтинг потрапили музеї Америки і багатьох країн Європи.

Серед американських виділяють найстаріший і найбільший у світі музей військової авіації Національний музей ВПС США. Він розташований на базі Райт-Паттерсон в Огайо. Також згадують Музей польотів у Вашингтоні. Він найбільший у світі незалежний некомерційний музей авіації та космонавтики.

Майже 20 тис. експонатів налічує французький Музей авіації та космонавтики у Ле Бурже. Краківський Музей польської авіації зібрав на свої території літакльні апарати комуністичної епохи.

У списку також новітній авіаційний музей Aerospace Bristol. Його 2017-го відкрили на місці британського аеродрому Філтон. Він бере свій початок від заснування колоніальної авіабудівної компанії в 1910 році.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.