“Як тебе не любити…”: Київ і його рекорди

Кожне місто має свої досягнення. Київ не тільки одне з найстарших міст Європи, він також славиться і своїми внутрішніми рекордами.

Музей історії України у Другій світовій війні

vvv_650x410

Скульптура Батьківщина-Мати займає почесне 7 місце по висоті серед світових культурних пам’яток. Меморіальний комплекс розкинувся на високому пагорбі історичного району столиці. 102-метрова Батьківщина-Мати була сконструйована архітектором Євгеном Вучетичем. На її «тілі» розташовані два оглядових майданчики, на висоті 37 і 91 метрів. Усередині монумента два ліфти – один вертикальний, другий похилий. Сам музей складається з 5 поверхів, експозиції яких розповідають відвідувачам історію і долі людей під час війни.

Адреса: вул. Лаврська 24

Режим роботи: щодня з 10.00 – 18.00

Пішохідний міст

24504-0

Це висячий міст, який веде на Труханів острів і є найдовшим в Європі. Його довжина становить 429 метрів. Спорудження пішохідного мосту зайняло 1 рік при використанні автоматичного зварювання. Офіційна назва – Парковий міст Києва.

Міст Патона

__

Його рекорд полягає в тому, що при спорудженні використовувалася тільки зварювання. Міст будувався протягом 13 років за участю відомого академіка Євгена Оскаровича Патона. Перед реконструкцією 2004 року по мосту пролягали трамвайні колії, але вони були прибрані, а замість трамваїв пустили тролейбуси. Незабаром виявилося, що тролейбусні лінії не в змозі перевозити такий наплив людей в годину пік, як це робили трамваї. У міських планах також провести заміну залізобетонних покриттів на легкі металеві конструкції.

Трамвай в Пущу-Водицю

24022312

Ця трамвайна лінія вважається найдовшою в пострадянських країнах. Вона представлена трамваєм № 12. Пуща-Водиця являє собою один з віддалених лісових районів, добиратися до яких складно. Щоб забезпечити перевезення громадян ще на початку 20-го століття проклали трамвайні колії через ряд населених пунктів. Одним з яких і є трамвай № 12. Його маршрут пролягає від ст. м. «Контрактова площа» до вул. Юнкерів в Пущі.

Кінотеатр «Київська Русь»

v1zJWXoS

Кінотеатр вважається найбільшим залом Східної Європи. Будівлю було побудовано замість кінотеатру «Комунар». Пишне відкриття відбулося в 1982 році, його присвятили 1500-річчю столиці. Усередині «Київської Русі» знаходиться два зали. Саме у великому залі розташований екран, який вважається найбільшим в Україні – 26х11 м.

 

Станція метро Арсенальна

1416250704_2

Є найглибшою станцією в Європі. Відкриття станції відбулося в листопаді 1960 року на глибині 105 метрів. Станцію прикрашає білий та рожевий мармур з алюмінієвим литтям. До 90-х років в торці залу можна було побачити барельєф січневого повстання 1918 року арасенальців, після демонтажу він не зберігся. Станцію вважають пам’яткою архітектури місцевого значення.

Джерело: weloveua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.