З днем народження, Івано-Франківськ! Цікаві факти про місто

Івано-Франківськ – це економічний і культурний центр Прикарпаття, одне з найбільших міст Галичини.

Тут немає трамваїв, лише маршрутки, велосипеди та власні ноги.

Івано-Франківськ

Втім, громадський транспорт не користується у місцевих широкою популярністю – все знаходиться близько, місто – ніби лялькове: маленьке і чарівне. Сьогодні, в день 354-річчя Івано-Франківська, ми згадаємо найцікавіші факти про це місто.

 • З 1662 до 1772 року і з 1918 до 1939 року мало назву Станиславів, з 1772 до 1918 року — Станіслав. З 1939 року радянською владою було повернуто австрійську назву Станіслав, а 9 листопада 1962 року з нагоди 300-річчя місто було перейменовано у Івано-Франківськ на честь видатного письменника Івана Франка.
 • Місто відразу будувалося як могутня фортеця. Його територія була оточена спочатку дерев’яними, потім мурованими стінами, а ще земляним валом та широким ровом.
 • Івано-Франківськ (тодішній Станіславів) був короткий час столицею Західно-Української Народної Республіки.
 • В Івано-Франківську знаходиться єдиний в Європі шоломоподібний купол Ратуші.
 • Івано-Франківська Ратуша – це одна з небагатьох ратуш в Україні, збудована в стилі функціоналізм.
 • Івано-Франківська Ратуша — єдина світська споруда в Україні, яка має позолочений купол.
 • Центральна частина міста Івано-Франківськ повністю пішохідна.
 • В Івано-Франківську знаходиться єдиний в Україні пам’ятник яйцю.
 • Площа Ринок є найдавнішою в Івано-Франківську (Станіславові), і є його ровесницею, тобто маємо датувати її 1662 роком. Відомо, що Станіславів виник як фортеця, що спочатку мала форму правильного шестикутника. Так ось, площа Ринок є не лише історичним, а й геометричним центром колишньої фортеці, вона була центром названого шестикутника. У свою чергу в центрі Ринкової площі знаходилась Ратуша – будинок міського самоврядування (магістрату).
 • Івано-франківчани, разом з усіма мешканцями Галичини, захоплено сприйняли демократичне перетворення 1990-х років і були їхньою рушійною силою, провели декомунізацію міста. Національні жовто-блакитні прапори піднялися над містом уже у квітні 1990 року, а на референдумі 1991 року громадяни масово проголосували за незалежність України.
 • Івано-Франківськ славиться своїми фестивалями, імпрезами і культурно-розважальними заходами. Щороку в травні відзначається День міста з походами й концертами мистецьких і фольклорних колективів. Мальовничим видовищем є Різдвяний парад вертепів, що розливається майданами й вулицями 7—14 січня.

До речі, на красу міста можна подивитися з висоти!

Джерело: travel

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.