Чому справжні українці мають носити вишиванки?

 

Вишиванка – це духовний зв’язок поколінь і носій вікових традицій. 

Один з найдавніших видів народного мистецтва – вишивання. Кожен регіон України мав свою традицію вишивання, тому вишиванки були різними за технікою виконання, орнаментами, кольором і структурою нитки. Але всі вони є важливим носієм традицій і зв’язком багатьох поколінь.

Вишиванка – це носій вікових традицій

Фото Анни Сенік

Вишиванка – це прояв патріотичності і національного духу

Українська вишиванка є абсолютно унікальним, автентичним продуктом, який показує яскравий характер і темперамент нації. За останні кілька років українці одягли весь світ у вишиванки. Буремні події і постійні випробування нації на міцність пробудили у людей справжній незламний дух патріотизму і гордості. Вишиванки у світі сприймають як символ єднання, солідарності і підтримки.

Український спортсмен Олександр Усик

Український спортсмен Олександр Усик

Вишиванка – це завжди актуально, стильно і модно

Українські дизайнери вже давно у своїх модних колекціях використовують елементи українського національного вбрання і традиційні орнаменти, та крім вітчизняних подіумів, вишиванка впевнено завойовує світові столиці моди. Багато іноземних визнаних дизайнерів у пошуках нової хвилі знайшли натхнення у слов’янських етнічних мотивах, і зокрема в українських. Валентино, Дольче Габбана, Ніна Річі, Елі Сааб та багато інших прикрасили свій одяг вишивкою, в тому числі й українськими орнаментами і візерунками.

Вишиванки в колекції Valentino

Колекція весна-літо 2015 від модного дому Valentino

Вишиванка – це не лише модний, але й зручний повсякденний одяг

Останнім часом вишиті сорочки впевнено оселилися не лише на подіумах відомих дизайнерів і брендових магазинах, але і в повсякденному житті. Вишиванка “перебралась” із бабусиних скринь у гардероби українських модників і стала трендом номер один в повсякденних комплектах одягу. Вишиті сорочки перестали бути музейними експонатами, українці із задоволенням виходять на міські вулиці у вишитому вбранні. Якщо колись вишиванку можна було побачити лише на свята і урочистих подіях, то сьогодні вишиванки одягають на роботу, ділові зустрічі, на побачення, на навчання і, навіть, на футбольний матч. Раніше вишиті сорочки, як правило, одягали у поєднанні з класичним строгим вбранням або національним костюмом, то нині сучасні модники і модниці вдало поєднують вишиванку з джинсами, шортами, спідницями, жакетами, як образ на щодень.

вишиванки

До речі, дизайнери з Європи використовують мотиви вишиванок в своїх колекціях.

Джерело: discoverukraine

One thought on “Чому справжні українці мають носити вишиванки?”

  1. ЧУВАШ сказав:

    Чувашский край называют «краем ста тысяч песен, ста тысяч вышивок».
    ‹Самым массовым видом творчества была вышивка (тере): ею занималась буквально каждая чувашская женщина, девушка. Вышивкой украшаются у чувашей верхние мужские и женские рубашки, платки, фартуки и т. п.›
    ‹Мысль о возможном сравнении украинской и чувашской вышивок возникла после выяснения того, что древние булгары заселяли территорию Западной Украины в течение двух тысячелетий, что подтверждается данными топонимики и отдельными лексическими параллелями между чувашским и немецким, чувашским и славянскими языками (особенно западнославянскими). Когда основная масса булгар отошла в причерноморские степи, все-таки какая-то их часть осталась на старых поселениях вплоть до того времени, когда в эти мести пришли славяне, собственно та их часть, которая дала начало украинскому этносу. Остатки булгар были постепенно ассимилированы многочисленными славянами, но определенное влияние на слявянскую культуру они оставили. Следы такого влияния отыскались в украинской вышивке, для которой характерно использование знаков Воды, Солнца и Древа жизни как эмоциональных образов природы, символов урожая, плодовитости. Подобные символы характерны и для чувашской вышивки. ›
    http://dnistrove.narod.ru/Etnograf/ChUk.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.