Дизайнер: Ірландія в захваті від українського одягу

Дизайнер Анна Козак відзначила, що в Ірландії всі в захваті від її колекцій.

“Для Ірландії Україна — культурне та політичне відкриття. Ірландці дуже мало про нас знають. І коли бачать наш одяг — різноманітні китиці, співвідношення кольорів, то для них це все — дуже екзотично”, – розповідає Анна Козак.

Дизайнер

Українська громада запрошує в Ірландію музикантів з України, влаштовує фотовиставки та інші заходи. Останньою була виставка на тему “Україна в казках”. Зі слів дизайнерки, вона пройшла дуже вдало, її відвідали не лише ірландці, а й туристи з інших країн.

190358061

Інтерес до української культури в Ірландії є, відзначила дизайнерка, але тамтешнім українцям не вистачає сил. Усі справи робляться лише українською громадою, майже без підтримки української держави. “Але треба віддати належне українському посольству в Ірландії. Воно допомагає нам у межах своїх можливостей. Є велика підтримка від посольства Литви. Вони дуже сильно нам допомагали в проведенні фотовиставки на тему Майдану, яка відбулася рік тому. Вони допомагали і фінансово, ми їх про це навіть не просили”.

“Я намагаюся передавати характер українських жінок. Під час Майдану я бачила, як жінки відважно боролися поряд з чоловіками. Я бачила, як дівчата з дорогим манікюром тягали бруківку”, — Анна Козак.

“У Європі вже майже ніхто не виробляє одяг. Усе виробництво перенесено в Китай або ще кудись на Схід. Я таким чином даю роботу місцевим виробникам і виявляю своє патріотичне ставлення. В Україні я працюю разом зі своїми швачками. Ми з ними минулого року створили колекцію патріотичного одягу. Цю колекцію було представлено в “Мистецькому арсеналі” у першу річницю Майдану в лютому 2015 року”, – розповіла дизайнер.

“Ірландці — дуже добра та душевна нація. Я жила в багатьох країнах, і саме Ірландія мені здається найбільш доброзичливою країною. Це невелика нація. І вони, як українці, теж довгий час знаходилися під репресіями іншої сильнішої держави. У них в характері, як і в українців, є риса, яка допомагає їм відстоювати свої національні інтереси. Саме тому вони хочуть більше знати про Україну, і ми їм в цьому допомагаємо”.

До речі, два українські дизайнери підкорили Тиждень моди в Нью-йорку.

Джерело: hromadskeradio

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.