Майстриня врятувала сотні екземплярів забутої української вишивки і прикрас

У Львові відкрили етно-галерею оригінальної національного одягу українців, що налічує сотні одиниць вишитих сорочок, плахт та жупанів.

Колекцію збирала одна людина – Роксоляна Шимчук – протягом більше 25 років.

За словами жінки, національним одягом вона зацікавилася, ще будучи студенткою “Львівської політехніки”. У 1989 році на фестивалі “Червона Рута” студенти потрапили в одне з сіл у Чернівецькій області, де Роксолана побачила першу домоткану сорочку з багато розшитими рукавами. “Вона потребувала великої реставрації, бо була розпорота. Але то перлина. Бо це Буковина 19 століття”. Ця вишиванка і стала першим екземляром колекції.

Зараз колекціонерка в експедиції вже не їздить. А старожитності їй привозять знайомі.

Сорочки, жупани, крайки – кілька тисяч деталей українського строю.

 

 

У колекції Роксоблани Шимчук є строї цілих сімейств та прикраси часів Київської Русі. Найближчим часом у музеї опишуть історію кожного строю і означать регіони. Оглянути експозицію можна безкоштовно.

Збирати нові речі дівчина продовжила в етнографічних експедиціях по Україні. “Коли я ще студенткою їхала в етнографічну експедицію, то знайшла сорочку, якою вже мили підлоги. Тобто я її буквально витягла з-під порога двома пальцями”, – згадує колекціонерка, підкреслюючи, що врятований екземпляр був виготовлений ще в XIX столітті.

У колекції сотні експонатів з таких регіонів: Буковина, Покуття, Гуцульщина, Західне Поділля, Львівщина, Подніпров’я, Центральне, Південне Подніпров’я.

До речі, проект “Щирі” показав неймовірні народні костюми України.
Джерело: styler

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.