Сім суконь, які змінили хід історії

Багатьох дівчат турбує питання, що одягнути на роботу або на побачення. Але плаття – це не тільки прекрасний елемент жіночого гардеробу, а й потужний інструмент впливу на життя суспільства.

Плаття допомогли жінками відстоювати свої права, поліпшити імідж країни і зупинити війну. Поки чоловіки створюють зброю, жінки надягають сукні і вирішують проблеми.

Боротися за свої права жінки почали з найпростішого – з відмови від корсета, який стискав внутрішні органи і не давав можливості нормально дихати. Нова модель сукні із завищеною талією дозволила жінкам почувати себе вільніше і дихати на повні груди.

Маленьке чорне плаття

Класика на всі часи, маленьке чорне плаття Шанель, виникло не заради моди, а через необхідність. На початку 1920-х років, після Першої світової, багато жінок носили траур, а у бізнесменів і дворян справи йшли не дуже добре. І комфортне плаття в стилі мінімалізм стало життєвою необхідністю. Габріель Шанель була не тільки талановитим дизайнером, але і прекрасним маркетологом. Так в 1926 році області у французькому журналі Vogue з’явилося «маленьке чорне плаття Шанель», яке і так вже носили багато дівчат того часу. Ця форма одягу змінила суспільство: до цього сукні багатих жінок сильно відрізнялися від одягу бідних. Але вже в тисяча дев’ятсот двадцять сьомому ця відмінність почала стиратися: простий чорний колір, строгий крій, ніяких зайвих прикрас. Відсутність зовнішніх відмінностей в одязі стало кроком до демократизації суспільства.

Коко Шанель

Плаття-халат Ніни Хрущової

Зараз фото із зустрічі глав США і СРСР використовують, коли хочуть підкреслити відсталу радянську моду. Однак у той час все було по-іншому. Фактично Ніна Хрущова була першою дружиною радянського лідера, яку побачив світ. За часів холодної війни американцям потрібно було побачити не елегантну хижу леді, а добру тітоньку в халаті. Джекі Кеннеді заявила про замилуванні цієї «простою жінкою». Ніна Хрущова не відривалася від свого народу і залишалася собою, не дивлячись на можливості впливового чоловіка.

Хрущова

Плаття-майка Кетрін Хемнет

Маргарет Тетчер, перша жінка – прем’єр-міністр Великобританії, підтримувала ідеї ядерного озброєння, в той час як більшість британців були проти рішення Тетчер. Залізна леді погодилася на розміщення ракет «Першинг-1А» на базі США в Англії. Кетрін Хемнет вирішила донести до прем’єра думку суспільства: вона прийшла на офіційний прийом до Тетчер у майці власного дизайну з написом «58% не хочуть Першинг». Це фото миттєво надрукували в ЗМІ, і весь світ дізнався, що британці не підтримують «ядерне» рішення Тетчер.

тетчер

Синє плаття Моніки Левінські

Плаття секретарки американського президента Клінтона зіпсувало йому кар’єру. Президент клявся, що не вступав у сексуальні стосунки з Монікою Левінські, однак такий доказ, як блакитне плаття зі слідами «генетичного матеріалу» президента, спростував його свідоцтво. Клінтона звинуватили в лжесвідченні і перешкоді правосуддю, і оголосили імпічмент. Це був не перший секс-скандал за участю Клінтона: його звинувачували в домаганнях на роботі, але саме плаття Левінські стало доказом його провини. Імпічмент відхилили, однак партії Клінтона не вдалося перемогти на виборах через гучного скандалу – в 2001 році президентом обрали Джорджа Буша-молодшого.

Національне плаття Лейме Гбові

Нобелівські лауреати дотримуються найжорсткішого дресс-коду у світі. Однак в 2011 році року Лейма Гбові, Тавакуль Карман і Елен Джонсон Серліф отримали свою нагороду в різнобарвному національному одязі і ніхто не виступив проти такого Порушення дресс-коду. Жінок нагородили « За ненасильницьку боротьбу за безпеку жінок і за права жінок на повноправну участь у побудові миру». Лейма Гбові і її соратниці змогли зупинити громадянську війну в Ліберії. У цій війні гинули тисячі жінок і дітей, і автоматами її неможливо було зупинити. Гбові вирішила боротися жіночими методами. Вона об’єднала християнок і мусульманок заради спільної мети: безпеки дітей. Жінки молилися і співали пісні, влаштовували «сексуальні страйки» своїм чоловікам. Коли військові хотіли їх затримати, жінки пригрозили оголитися (у західноафриканській культурі це вважається важким прокляттям), і їх не чіпали. Мешканки Ліберії виходили на мітинги в білому одязі з мирними написами, що підкреслюють нейтралітет і мрію про світ. Завдяки зусиллям Гбові і її однодумниць в 2003 році війна закінчилася. Президентом Ліберії обрали Елен Джонсон Серліф – вперше президентом країни в Африці стала жінка.

національне

Червона сукня Мішель Обами

Перед виборами в 2012 році Мішель Обама виступала на з’їзді демократів у червоній сукні вартістю 400 доларів. Яскрава модель без зайвого декору сподобалася американкам. Елегантне і скромне вбрання Мішель Обами більше полюбилося американцям, ніж сукня Енн Ромні (плаття від де ля Рента за 2000 доларів). Сім’ю Обама сприйняли як «своїх», а Ромні – як далеких від простого народу багатіїв. Хто переміг у виборах, ви знаєте.

Obama

Рожеві сарі жінок-воїнів

Індіанка Сампат Пал Деві одного разу стала свідком сімейного насильства. Вона спробувала заступитися за побиту чоловіком дружину, але сама постраждала від агресора. Жінка повернулася наступного дня з подругами і палицями провчила чоловіка. Про сміливу жінку заговорили по всій окрузі. Сампат та її подруги вибрали однакові рожеві сарі, щоб підкреслити, що їх противник б’ється з беззахисною і слабкою людиною. З часом їх стали називати «рожевої бандою». Тепер «банда» налічує 300000 мешканок штату Уттар-Прадеш в Індії. Вони відкривають школи і курси для жінок, щоб навчити їх самостійно прогодувати себе і дітей, і не терпіти знущання чоловіка. В Індії досі 12-річних дівчаток видають заміж за дорослих чоловіків, багато дівчат стають жертвами зґвалтувань і побиттів своїх чоловіків. Кримінальні справи в країні на таких чоловіків заводять рідко, і вони залишаються безкарними. «Банда» в рожевих сарі привернула увагу до проблеми, і стала загрозою для кривдників жінок. Рожеве сарі стало символом жіночої сили, а індіанки вже не відчувають себе беззахисними.

рожева банда

Джерело: wonderzine.com

One thought on “Сім суконь, які змінили хід історії”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.