Топ-5 технік української національної вишивки

Плаття, вишиті бісером чи гладдю, все частіше можна зустріти на вулицях міста – наближається літо, для якого вишиванки і сукні в етнічному стилі знову стали трендом.

А скільки способів вишивки національного українського одягу знаєте ви?

Найвідоміший з них і, мабуть, найпростіший – хрест, добре знайомий дівчатам ще зі школи. Багато геометричних візерунків на вишиванках виконуються саме хрестиком, оскільки він дозволяє вибудовувати малюнок по квадратах, дотримуючись симетрії і частоти повторення елементів.

Гладь як техніка вишивки не дає такого послаблення – тому пелюстки квітів і великі деталі доводиться заповнювати поступово. Правда, при цьому з’являється можливість створення градієнту і плавних переходів кольору.

У бісерній вишивці ми залежимо від матеріалів: чим більше кольорів бісеру поєднуються у схемі і чим більш нейтральний колір у самої сукні, тим більш яскравим здається кінцевий результат. Вишиті плаття з бісерними візерунками зачаровують: око мимохіть вираховує кількість окремих елементів, затримуючись на тому, як вони сполучаються між собою. У цьому сезоні багато брендів покинули традиційну вишивку і внесли бісер у інструментарій для вишиванок.

Ukraine My Home

Мережка – ще одна традиційна техніка, яка ефектно виглядає на лляних та бавовняних речах. Її суть полягає у видаленні частини ниток у визначеному порядку і формуванні малюнку з цих ниток. Голка використовується фактично тільки для фіксації малюнку, який з’являється таким чином.

Ну і останній у нашому списку – шов “уперед голкою”, ще більш відомий, ніж хрестик.

Якщо ви збираєтеся робити першу в своєму житті вишиванку, особливо сукню – підготуйтеся заздалегідь, подивіться приклади робіт, виберіть щось, що вам подобається і спробуйте. Досвід приходить із часом, і у вас все вийде, навіть якщо ви будете незадоволені першою роботою. І бісер, і гладь вимагають копіткої праці над відносно невеликими ділянками роботи, а почавши один раз вишивати візерунок хрестиком, ви вже не зможете зупинитися.

Джерело: gazeta

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.