Михайлів день: що можна та чого не варто робити сьогодні

Михайлів день щорічно відзначають 21 листопада. У народі свято також має інші назви: Михайлівський бруд, Михайлівська відлига.

Назва говорить сама за себе. Цього дня часто настає відлига і на дорогах стає дуже брудно.

Михайла прийнято вважати головним серед Архангелів і Ангелів, яких створив Господь. Собор же вважається з’єднанням їх в одне ціле.

Gazeta.ua зібрала основні прикмети цього дня.

21 листопада на Михайлів день не можна переслідувати корисливі цілі, робити щось заради власної вигоди. Наші предки вірили, що Архістратиг Михайло покарає за таке.

Не можна мити голову, оскільки згідно із старовинними народними забобонами. це означало “змити розум”.

Не можна користуватися ножами, сокирами і косами. Вважається, що це може образити Михайла, який, свого часу, особисто навчив Адама усім цим володіти.

Почути дзвони на Михайлів день – погана прикмета. Вважають, що це обіцяє біду.

Цього дня варто уникати сварок і конфліктів. Краще не сперечатися і не лаятися, а постаратися знайти мирний спосіб вирішення проблеми. Необхідно забути сварки і пробачити приховані образи. Цього дня взагалі було прийнято влаштовувати братчини і бенкети для примирень.

У народі говорять, якщо цього дня з ранку буде іній, то взимку буде дуже багато снігу. Якщо ж з ранку стелеться туман, то чекати відлигу. Якщо розвидніється раніше звичайного, буде холоднеча. Якщо погода на Михайлів день 21 листопада видалася ясною, то скоро чекати тріскучих морозів.

Якщо поставити миску каші домовому, то він не докучатиме хазяям. А якщо ще і почастувати пивом, то добрий дух завжди прийде на допомогу.

Якщо випав сніг на Михайла – зима приїхала на білому коні.

Практично немає шишок на хвойних деревах – це обіцяє теплу зиму без морозу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.