Найкрасивіші замки, палаци та фортеці України

Дивись підбірку незвичайних фотографій найцікавіших місць нашої країни.

За даними істориків, на території України існує понад 5000 замків. Кожен з них по-своєму унікальний і особливий. Стіни стародавніх фортець і палаців зберігають історії і життя цілих поколінь.

  • Кам’янець-Подільська фортеця

Цікаві місця України: найкрасивіші замки, палаци та фортеці

Головна міська пам’ятка, подивитися на яку щорічно приїжджають тисячі туристів із усієї Європи. Ця унікальна оборонна споруда будувалася протягом кількох століть і досі вражає своєю величчю й монументальністю. До створення об’єкту доклали чимало зусиль архітектори та скульптори з усього світу. Кам’янець-Подільська фортеця ідеально поєднує навколишні ландшафти із середньовічною структурою міста. Таким чином, це унікальна фортифікаційна система, що не має аналогів у Європі.

  • Луцький Верхній замок

Цікаві місця України: найкрасивіші замки, палаци та фортеці

Цей замок був побудований ще в XV столітті литовським князем Любартом, який одружився з місцевою княжною та прийняв православну віру. На сьогодні Луцький замок є одним із найбільших і найдавніших в Україні. До слова, саме Луцький замок, а точніше, одна з його веж, зображений на купюрі номіналом у 200 гривень.

  • Митрополичий палац

Цікаві місця України: найкрасивіші замки, палаци та фортеці

Колишня резиденція буковинських митрополитів розташована в місті Чернівці. Це найвизначніша перлина архітектури в Західній Україні. Споруда створена в мавритансько-візантійському стилі. Комплекс палаца складається з трьох монументальних споруд-корпусів: головного, духовної семінарії разом із церквою Трьох Святителів, пресвітерії. Нині резиденція служить головним корпусом Чернівецького національного університету імені Федьковича.

  • Палац у Качанівці

Цікаві місця України: найкрасивіші замки, палаци та фортеці

Палац Качанівка розташований за 170 кілометрів від Києва. Це єдиний в Україні маєток, який уцілів у комплексі попри війни та революції. Палац перебудований на замовлення родини меценатів Тарновських. Він розташований на схилі, який із двох боків омивають мальовничі ставки. Сюди варто приїхати, щоб побачити, де Михайло Глінка писав оперу “Руслан і Людмила”, а Микола Гоголь уперше на публіці прочитав повість “Тарас Бульба”.

  • Хотинська фортеця

Цікаві місця України: найкрасивіші замки, палаци та фортеці

Славна тисячолітня будівля в Хотині – свідок численних війн та баталій. Протягом століть вона була центром розвитку ремесел і торгівлі, культури й економіки. Тут проводять різні фестивалі й відтворюють історичні битви. А фортечні мури стали сценами для зйомок багатьох фільмів.

Джерело: TOCHKA.NET

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.