16-річна українка винайшла програму, яка допоможе кардіологам ставити діагнози

16-річна винахідниця зі Львова отримала дві нагороди на міжнародному конкурсі у США

Учениця Львівського НВК «Школа І ступеня – гімназія» 16-річна Соломія Леньо отримала дві нагороди в одному із найпрестижніших міжнародних конкурсів для підлітків-винахідників Intel ISEF у США. Школярка поїхала на конкурс у складі української команди школярів-науковців, які загалом вибороли 5 нагород.

Як розповіла ZAXID.NET Соломія Леньо, на конкурсі в Америці вона представила свій винахід, що називається «Нейромережева система виявлення та дослідження патологій серцево-судинної системи».

«Це модель штучного інтелекту, яка аналізує електрокардіограму, і на основі цього аналізу ставить пацієнту діагноз при захворюванні. Таким чином програма полегшує роботу медиків, бо вони отримують готовий аналіз, і їм залишається перевірити його. Ця розробка буде корисною для нерозвинених країн, де медицина перебуває на дуже низькому рівні», – розповіла Соломія Леньо.

Дівчина отримала дві нагороди у категорії Translational Medical Science: від Української малої академії наук під егідою ЮНЕСКО і від короля Саудівської Аравії Абдулазіза аль Сауда та його фонду Mawhiba’s.

«Обидва дали мені сертифікати та грошову нагороду. Також король подарував мені медаль і сприяння при вступі. Тобто якщо я буду вступати в якийсь всесвітньовідомий університет, то він буде допомагати мені отримати грант на навчання там», – зазначила Соломія Леньо.

Соломія Леньо уже визначилась з університетом, де хоче навчатись і подаватиме документи на факультет комп’ютерних наук Українського католицького університету.

Під час конкурсу Соломія Леньо отримала кілька цінних порад від фахівців стосовно вдосконалення свого винаходу, відтак найближчим часом його доопрацьовуватиме. У подальшому вона планує перевести свою розробку у мобільний додаток, за допомогою якого пацієнт або лікар в екстремальних умовах зможе отримати швидкий аналіз електрокардіограми.

Зазначимо, міжнародний конкурс Intel ISEF (International Science and Engineering Fair) вважається одним з найпрестижніших міжнародних заходів для підлітків-науковців від 13 років до 18 років, і щорічно збирає більше 1500 учасників з більш ніж 70 країн світу. Мета конкурсу – виявити талановитих молодих учених, а в подальшому допомогти їм у розвитку досліджень. Конкурс щорічно проходить у трьох містах США: Лос-Анджелесі, Фініксі та Пітсбурзі.

Цього року Intel ISEF проходив у Пітсбурзі протягом 13-18 травня, де представили близько 1750 проектів в 62 різних категоріях. На Intel ISEF є три види нагород: Special Awards – нагороди від спонсорів та університетів (гроші на розвиток проекту, пропозиція роботи, стипендія на навчання); Grand Аwards – місця по категоріях; Top Аwards – нагороди від генерального спонсора –компанії Intel; і премія імені Гордона Мура – 75 тис. дол. Соломія Леньо та решта учасників української команди отримали нагороди Special Awards.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.