Археологи знайшли древньогрецьку статую в Криму

Глиняна голова статуї датується п’ятим століттям до нашої ери.

Археологи при підводних розкопках в районі будівництва мосту через Керченську протоку знайшли великий фрагмент теракотової скульптури у формі голови чоловіка, повідомляє ZN.

Артефакт, який виявили в бухті біля мису Ак-Бурун, може бути зображенням давньогрецького божества, виконаним у вигляді бюста або статуї.“За нашими даними, ця знахідка унікальна для Північного Причорномор’я, знайти її аналоги поки не вдалося. Для уточнення її функціонального призначення, походження і датування ми залучимо провідних фахівців з давньогрецького мистецтва і проведемо лабораторні дослідження складу глини. На даний момент ми вважаємо, що теракотова голова виготовлена ​​в Малій Азії в V столітті до нашої ери“, – сказав начальник підводного загону Інституту археології РАН Сергій Ольховський.

Знайдений археологами фрагмент належить масивному виробу. Сама голова в натуральну величину виконана з пористої глини методом відбитка з матриці, по сирій глині ​​гравіюванням зображені волосся і борода, потім виріб пройшов випал. Ця технологія широко застосовувалася вже в VI столітті до нашої ери, але зазвичай для виготовлення тонкостінних статуеток висотою не більше 40 сантиметрів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.