Папір з листя: Український школяр переміг на “Олімпіаді геніїв” у США

Всього в змаганні взяли участь 1,3 тис. школярів

Український школяр, учень Малої академії наук Валентин Фречка із Закарпаття переміг на Genius Olympiad (“Олімпіаді геніїв”) у США. Про це повідомляє прес-служба МАН.

Повідомляється, що одинадцятикласник удостоївся нагороди за технологію виготовлення паперу з опалого листя.

“Ноу-хау Валентина вирішує відразу дві екологічні проблеми: опале листя не спалюються, а стає сировиною для виготовлення целюлози, при цьому дерева залишаються цілими. Краще всього для виготовлення паперу підходить листя берези, дуба, верби і граба. Ексклюзивна і сама технологія. Для відділення целюлози винахідник використовує блендер: спочатку подрібнює волокна, а потім їх відбілює”, – йдеться в повідомленні.

Сам школяр стверджує, що папір, який виготовляється подібним методом, за якістю дещо поступається традиційному, тому його краще використовувати як пакувальний.

За перемогу в Genius Olympiad українець отримав право участі в міжнародній виставці в Південній Кореї. Також Валентин Фречка отримав спеціальну нагороду, якої були удостоєні лише двоє учасників.

Відзначимо, що в 2017 році “золото” олімпіади до України привіз киянин Микола Іванченко за винахід спеціального адсорбенту для ліквідації нафтових розливів.

Genius Olympiad – міжнародне інтелектуальне змагання, яке проводиться серед учнів середніх шкіл. Його учасники представляють власні проекти, які спрямовані на вирішення екологічних проблем. Діють наступні номінації: “фундаментальна наука”, “матеріалознавство”, “мистецтво”, “творче письмо”, “дизайн”, “розвиток бізнесу”. Цього року участь у Genius Olympiad взяли понад 1,3 тис. людей.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.