Повість японського робота вийшла у фінал літературного конкурсу

Вчені разом зі штучним інтелектом написали розповідь, яка пройшла у фінал літературної премії імені Хосі Сін’їті. Про це повідомляє The Japan News.

З 1450 робіт, поданих в цьому році на конкурс, 11 написані за допомогою алгоритмів. Члени журі не знали, які твори написані людиною, а які машиною.

Коротка повість під назвою “День, коли комп’ютер написав роман” пройшла перший етап відбору, хоча і не отримала головний приз.

фінал

Щоб алгоритм зміг скласти розповідь, вчені надали йому набір вхідних даних: головних персонажів, опис сюжету, а також набір основних фраз і пропозицій. Інші подробиці технології тримають в секреті.  На основі цих даних штучний інтелект створював текст.
“Я був здивований, коли дізнався, що ця повість написана роботом. Це добре структурований твір. Є, звичайно, деякі речі, над якими варто попрацювати, щоб отримати приз, – наприклад, опис персонажів”, – сказав письменник-фантаст Сатоши Хасе.
Japan News наводить цитати з фінальних сцен повісті: “Я корчився від щастя, яке відчував вперше, і продовжував захоплено писати. День, коли комп’ютер написав роман. Цей комп’ютер віддав перевагу пошуку власного щастя перед роботою на людей”.

Це не перший випадок, коли штучний інтелект генерує якісний текст. Раніше компанія Automated Insights відкрила безкоштовний доступ до бета-версії робота-журналіста Wordsmith, який допомагає писати короткі замітки.

Джерело: gazeta

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.