Страх змій і павуків закладений в людині від народження

Побачивши змію чи павука поруч, більшість з нас відчувають досить неприємні почуття.

Причому мова йде не тільки про вразливих екзальтованих панянкок, а й про брутальних чоловіків. Вчені з Інституту досліджень мозку Макса Планка в Лейпцигу (MPI CBS) провели вельми цікавий експеримент. Малюкам у віці шести місяців показували фотографії різних ссавців, птахів, рептилій, комах, риб і рослин. Зрозуміло, що в такому несвідомому віці у дитини, коли вона ще не здатна ні говорити, ні пересуватися, ні зв’язно мислити, відсутні власні або нав’язані дорослими уявлення про те, які тварини представляють загрозу для нього, а які  – ні. З’ясувалося, що всі немовлята при вигляді картинок павуків і змій відчували стрес, при цьому зображення великих хижаків або птахів залишали дітей байдужими.

«В умовах постійного освітлення у дітей змінювався розмір зіниць, що є важливим сигналом для активації норадренергічної системи в головному мозку, яка відповідає за стресові реакції, – пише Стефані Хель, провідний дослідник основного дослідження і нейробіолог в MPI КОС та Віденського університету. – Ми вважаємо, що страх перед зміями і павуками має еволюційне походження. Подібно приматам, механізми в нашому мозку дозволяють ідентифікувати об’єкт як “павука” або “змію” і реагувати на них дуже швидко ».

Цікаво те, що дослідження проводили серед дітей, сім’ї яких давно живуть в Європі, де отруйних павуків, як і змій, практично немає. Судячи з усього, цей вроджений страх був закладений багато тисячоліть тому, коли представники людського виду довгий час жили в безпосередній близькості зі смертельно небезпечними зміями і павуками.

Так що наступного разу, коли ви заверещите, побачивши маленького павучка в квартирі або нешкідливого вужа на дачі, не соромтеся своєї реакції: ви перед нею безсилі, вона закладена в вас з самого народження.
Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.