Студент КПІ винайшов високотехнологічний протез для поранених в АТО

Першокурсник механіко-машинобудівного інституту КПІ ім. Сікорського Михайло Довгополий разом з викладачами-науковцями винайшов колінний суглоб для протеза, який необхідний для поранених в зоні АТО.

«Мені хотілося чимось таким займатися, а тут якраз волонтери звернулися до мого наукового керівника і, відповідно, до інших членів нашої команди з вирішенням проблеми протезування», – розповів студент-розробник Михайло Довгополий.

2495C76E-3D02-4949-8A9F-CD983B1EA916_w650_r0_s

За словами винахідника, українські протези не здатні дуже добре функціонувати, а зарубіжні аналоги дуже дорогі і термін їх використання близько 5-6 років. У своїй розробці українські вчені задалися метою зробити колінний суглоб таким, щоб його можна було використовувати не менше 10 років.

Розробляли прототип суглоба вчені приблизно рік. На цю роботу пішло близько 1 мільйона гривень, який винахідники отримали у вигляді гранту.

Протез ще не тестували на людях, хоча бажаючі, за словами Довгополого, протестувати його є.

Команда шукає інвестиції. Для завершення розробки необхідно 60 тисяч доларів. Ринкова ціна протеза за розрахунками складе близько 2 тисяч доларів.

Джерело: informator

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.