Українець отримав 100 тисяч доларів за внесок у розвиток математики

Українець написав книгу, яка стала проривом у розвитку математики

Український вчений-математик Володимир Дрінфельд отримав престижну премію Фонду Вольфа за внесок у розвиток математичної галузі.

Vladimir Drinfeld, Harry Pratt Judson Distinguished Service Professor in the Department of Mathematics, photographed on the main quadrangle of the University of Chicago campus on May 6, 2016. (Photo by Jean Lachat)

Володимир Гершонович Дрінфельд народився 14 лютого 1954 року в Харкові. Все своє життя займається математикою. У 15 років став абсолютним переможцем Міжнародної математичної олімпіади. У 1990 році став лауреатом Філдсівської премії. У 1992 році отримав звання члена-кореспондента Національної академії наук України. В 1999 році  емігрував в Америку, де став професором Чиказького університету. Основні праці в області алгебраїчної геометрії, теорії чисел, де він довів гіпотезу Ленглендса для GL над функціональним полем, і математичної фізики (творець теорії квантових груп — нового класу алгебри Хопфа). Співавтор теорії Дрінфельда — Соколова, ввів поняття ассоціатора Дрінфельда. Про це повідомляє “Информ-UA“.

Премію Фонду Вольфа Дрінфельд отримав разом зі своїм колегою Олександром Бейлінсонсом, з яким вони разом працюють в університеті Чикаго і написали книгу Chiral algebras. Результатом роботи математиків, яких відзначили престижною премією, стала книга Chiral algebras, у якій описані напрацювання вчених в області математики. Дрінфельд і Бейлінсонс змогли виявити і наочно довести глибокі зв’язки між сучасною абстрактною математикою і фізикою. Вчені досліджували алгебраїчні структури, які працюють в квантовій теорії поля, а вона, в свою чергу, є теоретичною базою сучасної фізики елементарних частинок. Книга, яку вчені опублікували, вже знайшла широке застосування в роботах багатьох інших дослідників в різних областях науки. Крім престижної премії, ученим належить і грошова винагорода в розмірі 100 тисяч доларів. Відомо, що Володимиру Дрінфельду премію вручатиме президент Ізраїлю, оскільки урочиста церемонія нагородження відбудеться в будівлі ізраїльського парламенту в Єрусалимі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.