Український студент виграв престижний науковий конкурс в Мексиці

Розробка студента Київського політехнічного інституту Миколи Іванченко визнана кращою серед 120 проектів на науковому конкурсі в Мексиці.

Українець переміг на науковому конкурсі в Мексиці, запропонувавши технологію очищення води від нафти.

“Іванченко винайшов спосіб, як швидко ліквідувати нафтові розливи на воді. Для цього юнак пропонує використовувати адсорбент на основі перліту – екологічної, дешевої і поширеної гірської породи”, – повідомляє прес-служба Малої академії наук.

 

“Перліт – гідрофобний матеріал, який може збирати нафту і нафтопродукти в місцях розливу в будь-який водному середовищі – будь то океан, море або річка.

Адсорбент відштовхує воду і вбирає нафту. Перліт здатний ліквідувати в сім разів більше нафти, ніж важить сам. Перед використанням породу необхідно підготувати: методом термічного удару надати йому пористу структуру. Щоб в пори не потрапляла вода, а тільки нафту, перліт треба також обробити гидрофобизатором “, – пояснив суть свого винаходу і особливості технології Микола Іванченко.

Як переможець конкурсу учень МАН запрошений взяти участь у всесвітній науковій виставці в Абу Дабі в наступному році. Також в прес-службі відзначили, що ідея винахідника вже не в перший раз отримує визнання в світі. Влітку 2017 винахідник отримав золото на олімпіаді GENIUS в США, де став найкращим серед півтори тисячі розробників з усього світу.

Міжнародний конкурс наукових проектів в рамках ExpoScience International MEXICO 2018 відбувся в м. Мореліа (Мічоакан, Мексика) з 28 листопада по 2 грудня. Організатори конкурсу – уряд штату Мічоакан спільно з Національною радою з науки і техніки CONACYT, Інститутом науково-технічних та інноваційних технологій Мічоакан, Expo Sciences Мічоакан, Університетом UPAEP через Національну мережу молодіжної діяльності в галузі науки і техніки (RED) і Міжнародний рух за дозвілля в області науки і техніки для Латинської Америки (MILSET AMLAT). Вік учасників – 15-25 років. Категорії участі: соціальні і гуманітарні науки, інженерія, точні науки, медицина і охорона здоров’я, програмне забезпечення та комп’ютерні науки, екологічні науки, науки про освіту й виховання, харчові та агрономічні науки, біологія, матеріалознавство. Оцінюють роботи фахівці вищого рівня в кожній категорії, оцінки виставляють анонімно, що дозволяє об’єктивно визначити кращі проекти.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.