Вчені спростували популярний міф: протилежності не притягуються

Вчені розвінчали поширений міф про те, що протилежності притягуються. Результати досліджень опубліковані в Journal of Personality and Social Pschology.

Вчені відзначають, що люди, як правило, не вступають в дружні чи романтичні стосунки, якщо не мають спільних цінностей, системи поглядів і забобонів. Якщо у партнерів схожий світогляд, вони, навпаки, прагнуть до інтенсивної взаємодії.

cover3_1432836288-630x315

У дослідженні психологів взяли участь 1,5 тис. випадкових пар, серед яких були учасники романтичних відносин, друзі та ділові партнери. З респондентами провели 2 експерименти.

У першому учасники заповнювали анкети, в яких їх запитували про систему цінностей, забобони та особисті якості. Вчені порівняли ступінь партнерської близькості респондентів та їх систему поглядів.

У другому випробуванні учасників ділили на випадкові пари і спостерігали за тим, як зміниться система поглядів кожного з партнерів до і після знайомства. Люди майже не змінювали своєї точки зору з ключових питань і отримували задоволення від спілкування в основному з тими, хто поділяв їх точку зору.

На думку вчених, результати спостережень можна пояснити бажанням респондентів створити комфортні для себе умови і небажанням змін у разі виникнення спірних ситуацій.

Нагадаємо, вчені виявили  ще одну планету Сонячної системи

Джерело: gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.