«Не всі чоловіки такі»: Відмовка у відповідь на страждання жінок

Навіщо так нервуватися, якщо ви нічого поганого не зробили?


Софі Бейтман, журналістка з Нової Зеландії, вважає, що деякі речі залишаються незмінними в світі: сонце встає на сході, діти народжуються, а на пост з критикою певних вчинків чоловіків відразу збігаються 8000 коментаторів чоловічої статі з фразою «Не всі чоловіки такі!» Що значить ця фраза – захисна реакція або прояв егоїзму? ..

 

«Не всі чоловіки такі!»

Спробуйте сказати щось про не те про чоловіків, вони як по сигналу почнуть з’являтися з усіх боків – чоловіки різного віку, станів і розмірів, – щоб нагадати вам, що «не можна всіх під одну гребінку». Звичайно, узагальнення нікому не подобається. Ніхто б не хотів відповідати за чужі провини. Але якщо хтось вказує на незаперечний факт того, що протягом всієї історії людства, і в наші дні теж, кожен день, в будь-якому куточку землі, чоловіки вбивають, ґвалтують і домагаються жінок, а ви просто заперечуєте, що це тільки деякі чоловіки такі, то раджу гарненько подумати перш, ніж висловлюватися в цьому ключі.

Адже це шалено егоїстична відповідь. Тому що ви відчуваєте, що питання все-таки вас зачіпає, ось ви і намагаєтеся згорнути дуже корисну і конструктивну дискусію про гендерно обумовлене насильство фразою «не всі чоловіки такі». Тобто те, як ви себе всередині відчуваєте, виходить важливіше того, як жінки живуть в цьому світі.

 

Ви вважаєте, що ваше бажання продовжувати відчувати себе хорошим суперечить бажанням почути про те, як чоловіки поводяться з жінками і що чоловіки можуть зробити, щоб припинити це.

 

На кожен сумний, глибокий  пост, який розмістить жінка, буде як мінімум один чоловічий коментар, мовляв, «а я не такий, я хороший».
Іноді коментують відразу багато чоловіків, немов хор басів і баритонів: молоді і не дуже, всіх можливих політичних поглядів. Але що у них спільного – так це бажання відвести розмову куди завгодно від того, що може їх змусити задуматися над власною поведінкою. Гарна метафора: “Ти хлюпаєшся в басейні, а вздовж бортика ходить охоронець і кричить: “Не бігати!” Ти що, приймеш це на свій рахунок? Ти ж не бігаєш, ти плаваєш!”

 

Якби це було правдою …

Якби було правдою те, що тільки окремі чоловіки в рідкісних випадках погано поводяться з жінками, то чому ж жінок з дитинства вчать остерігатися ходити в темних і малолюдних місцях, стежити за своїм келихом на вечірці, стискати в руках ключі по дорозі додому на випадок нападу ? Якщо насильство, скоєне чоловіками по відношенню до жінок, – це тільки спорадичні випадки з психопатами, то жінки тоді повинні відчувати себе в цілковитій безпеці.

Або таке насильство носить системний характер і його наслідки відображаються на всьому нашому житті? Може бути або одна, або інша відповідь, але ніякої третього відповіді не дано.

Є дуже проста причина того, що жінки побоюються чоловіків. Середній чоловік фізично сильніший більшості жінок.

У Новій Зеландії кожна п’ята жінка піддалася сексуальному насильству, але це тільки заявлені випадки, тому кількість жертв набагато вища. Поліція тут приймає дзвінок про сімейне насильство кожні чотири хвилини.

У жінок є причини боятися чоловіків. А у чоловіків немає необхідності в тому, щоб їх так боялися, тому що жінки не є системною загрозою для чоловіків. Випадки насильства, в якому агресор – жінка, а жертва – чоловік, – такий ж серйозний злочин. Але, будемо чесні, вони дуже рідкісні і тому відразу потрапляють в заголовки новин.

Чи має це значення?

Коли чоловік щось кричить з віконця машини щодо тіла жінки, повз яку проїжджає , або коли колега-чоловік поводиться так, що жінка відчуває себе ніяково з ним наодинці , або коли чоловік, користуючись штовханиною на танцполі, треться своїм ерегированним статевим членом до абсолютно незнайомої жінки, яка танцює поруч , щось не складається враження про те, що це якісь поодинокі маніяки погані, а більшість чоловіків – янголята.

Коли жінка йде по темній вулиці і бачить  чоловічий силует або коли їй потрібно пройти повз групу п’яних хлопців, або коли водій таксі дивно жартує, закриваючи двері на автоматичний замок, то абсолютно не має ніякого значення – хороші в більшості своїй чоловіки чи ні. У цих ситуаціях покладатися на гіпотезу про те, що всі чоловіки – чудові, поки не доведено протилежне, може коштувати вам життя.

Коли на кону наше життя, хлопці, все ви виглядаєте однаково. І, якщо чесно, ображаєтеся ви на це чи ні – мені все одно.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.