Оголошено список претендентів на Букерівську премію

Оприлюднено довгий список претендентів на здобуття престижної міжнародної Букерівської премії, яка вручається в царині англійської літератури.

В лонг-ліст увійшли 13 авторів-претендентів на отримання цієї нагороди. Письменники представляють такі країни, як Ангола, Італія, Південна Корея, Франція, Індонезія, Китай, Бразилія, Японія, Фінляндія, Туреччина, Австрія і Демократична Республіка Конго.

Букерівської

Нагадаємо, вперше вручення Букерівської премії відбулося в 1969 році. Її лауреатами в різні роки були такі автори, як Салман Рушді (за роман “Діти півночі”), Бен Окрі (“Голодна дорога”), Кінгслі Еміс (“Старі чорти”), Айріс Мердок (“Море, море”). Двічі її отримували Джон Кутзеє, Пітер Кері і Хіларі Мантел. Чотири володарі нагороди – Вільям Голдінг, Надін Гордімер, Відіадхар Найпол і Джон Кутзеє – пізніше стали лауреатами Нобелівської премії з літератури.

До 2013 року премія присуджувалася авторові, що мешкає в одній з країн британської Співдружності, Ірландії чи Зімбабве за твір англійською мовою. Однак потім було вирішено дозволити претендувати на неї і письменникам з інших країн.

В 2015 році Букерівську премію отримав 44-річний Марлон Джеймс за 680-сторінковий роман “Коротка історія семи вбивств”. Найяскравіша характеристика цього твору звучить так: “Це як якщо б Тарантіно перезняв “Тернистий шлях” , але з саундтреком Боба Марлі та сценарієм Олівера Стоуна і Вільяма Фолкнера … Масштабний, міфічний, надмірний, колосальний і запаморочливо складний”.

В основу роману лягла реальна історія про спробу вбивства Боба Марлі в 70-х роках, використана для зображення бурхливого бандитського і політичного життя на Ямайці. У книзі описані три десятиліття життя головних героїв, боротьба з креком в Америці у 80-х, ямайські гетто і нерівність.

До речі, Джоан Роулінг випустила збірку оповідань про світ Гаррі Поттера.

Джерело: ukrinform

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.