Перший день весни: народні вірування

Про перший весняний місяць наші пращури казали: “Березень березовим віником зиму вимітає, а весну в гості запрошує”, “Буває март – за всі місяці варт” або: “Місяць березень за один день сімох жінок міняє”.

Відомо, що у нас початок березня не відзначали, натомість у балканських слов’ян це було справжнє свято. У них березень – єдиний у році місяць, що має “жіночу” подобу. Цього дня святкували, вивішували щось червоне, аби “розвеселити бабу Марту”. Плели спеціальні амулети “мартениці”, які мали берегти від усілякого зла. Люди стукали залізними предметами, дзвонили у дзвоники. Першими на вулицю виходили дівчата, аби красою та молодістю потішити ту ж таки “бабу Марту”. Працювати цього дня було суворо заборонено.

Погодні прикмети на 1 березня такі: віхола цього дня віщувала холодний і голодний рік; коли цього дня ударить грім – рік буде урожайним, але помре чимало старих людей, особливо жінок. Хмарність теж віщувала добрий урожай.

Як відомо, сьогодні 14-ий і 15-ий місячні дні. День доволі складний і неоднозначний період. Місяць перебуватиме у Діві, що спонукатиме до надмірної допитливості, пунктуальності, раціональності. Цілком імовірно, що завдяки пильності й уважності будуть вчасно локалізовані певні загрози і небезпеки. Добре складати плани, графіки й слідувати точно за маршрутом. Безжально відсікайте все зайве. Легковажна безтурботність може обернутися серйозними проблемами, особливо в сім’ї.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1985 році: –18,5; а найтеплішим у 1989 – +11,6.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.